Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikołaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVb

GOTUJEMY

W świetlicy pieczemy chleb

Pod okiem p. Krzysztofa Maruszaka uczniowie piekli chleb. W środę zaczyniliśmy ciasto a w czwartek piekliśmy w nowym szkolnym piekarniku

Kolejny sukces uczniów SP 27 w Toruniu – Rekord Guinnessa pobity!

6 listopada 2015 roku uczniowie klasy I przy wsparciu reprezentantów z klas II i III wzięli udział w próbie bicia rekordu w Największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Uczniowie przygotowywali kanapki i twarożek z warzywami oraz sałatkę owocową. Było do fantastyczne doświadczenie kulinarne, ale i niezwykła przygoda, tym bardziej, że mamy już oficjalną informację, że rekord został pobity!
Nowy wynik to 6778 uczestników lekcji gotowania, wcześniejszy rekord należał do uczniów z Japonii. Już wkrótce wszyscy uczestnicy otrzymają oficjalne zaświadczenia, tymczasem prezentujemy zdjęcie z przekazania dzieciom tej wesołej wiadomości.
Beata Wilmanowicz


"Największa lekcja gotowania - wiele lokalizacji” - to ogólnopolska próba bicia rekordu Guinnessa, w której udział wzięło wiele szkół. Wśród nich znalazła się także Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu.

7 listopada w SP 27 punktualnie o godzinie 10 rozpoczęło się przygotowanie najsmaczniejszego i zdrowego drugiego śniadania. Trzecia klasa miała zgodnie z zasadami zdrowego żywienia skomponować 3 potrawy. Dzieci rozpoczęły od przyrządzenia białego twarożku z dodatkiem rzodkiewki, pomidora, ogórka, oraz czerwonej papryki. Mali smakosze wiedzą, że smak potrawy zależy od jej wyglądu dlatego całość ozdobił szczypiorek. A i zabawa była przy tym pyszna. Na talerzach powstały ciekawe formy - myszki, bociany, kwiatki i węże. Było smacznie, kolorowo a przede wszystkim wesoło.

Po zdrowym twarożku przyszła kolej na kanapki. Podstawa to ciemne, wieloziarniste pieczywo. Potem wędlina i żółty ser - w edle upodobań. Na kanapce nie mogło zabraknąć świeżych warzyw. Mniam - niektórzy zanim skończyli już podjadali…

Drugie śniadanie to także owoce. Jak je smacznie przygotować? Przy tym było najwięcej zabawy. Kolorowe jesienne szaszłyki owocowe - palce lizać - dosłownie i w przenośni!

Jesteśmy przekonani, że szacowna komisja oceniająca poprawność wykonania zadania doceni fakt, że dzieciom tak bardzo smakowało to co przyrządziły.

Program "Śniadanie daje moc" powinny znać nasze dzieci i my dorośli. Niech to będzie lekcja dla Wszystkich.
Mama i uczestnik próby Joanna Semczuk

Codziennie od rana śniadanie daje moc uczniom Szkoły Podstawowej nr 27 w Toruniu listopada 2014 r. razem z całą Polską biliśmy rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Uczniowie klasy III pod opieką rodziców, nauczycieli i pani dyrektor wspólnie przygotowywali pyszne i zdrowe zwierzątka twarożkowe, kanapki i kolorowe szaszłyki owocowe.

Zaczęliśmy punktualnie o 10.00, aby pokazać całemu światu, że dzieci w Polsce doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Mamy nadzieję, że udało się nam pobić ten rekord i zachęcić wszystkich do takiego właśnie rozpoczynania dnia. Uczniowie już od pierwszej klasy należą do Klubu śniadaniowego i znają doskonale 12 zasad zdrowego odżywiania. Są ekspertami w przygotowywaniu śniadań i świetnie się tym bawią. Dlatego prosimy powiadomcie Warszawę i całą Polskę o naszych staraniach! Przesyłamy zdjęcia z naszych dokonań.
Koordynator tego wyjątkowego wydarzenia-Beata Wilmanowicz