Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikołaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVb


JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH ABSOLWENTÓW


Batosz Komakowski

jest wielokrotnym Mistrzem Polski.
Trenuje wioślarstwo w AZS UMK Toruń. W kadrze Polski jest sternikiem od 2015 roku. Zdobył 32 medale (20 złotych 6 srebnych i 6 brązowych) 3 razy był na Mistrzostwach Świata i 1 raz na Mistrzostwach Europy.


Natalia Gutmańska

należy do Młodzieżowej Kadry Polski w Sporcie Pożarniczym. Natalia odnosi liczne sukcesy, między innymi w V Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w dniach 13-20 lipca 2014 r. w miejscowości Svitavy (Czechy) zdobyła pierwszy tytuł Mistrzyni Świata (do 14 lat). Na tych samych zawodach w pożarniczym torze przeszkód 100 m ponownie zwyciężyła, stając się tym samym niekwestionowaną Mistrzynią w swojej kategorii wiekowej oraz najbardziej wartościową zawodniczką Mistrzostw.


Julia Jankowska

jest laureatką kwalifikacji stypendialnej oraganizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce otrzymując pełne stypendium w Concord College w Wielkiej Brytanii na lata 2014-2016.


Ewa Wilmanowicz

Stypendystka Rządu Francuskiego, uhonorowana Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Prowadząca program PLAZA Cafe w Torun24.tv Absolwentka Universite d'Angers we Francji.

Agata Kryger

Mistrzyni Polski 2011 wśród solistek w Łyżwiarstwie Figurowym na Lodzie w Kategorii Novice (do 15 roku życia). Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Krynica 2011 - I miejsce


Anna Antonowicz

Polska i niemiecka aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
O Ani...

Małgorzata Hapyn

W najlepszej klasie gimnazjalistów

Katarzyna Ciuruś

Trzykrotna finalistka Mistrzostw Polski Amatorów w skokach, zajęła 8 miejsce (2004r.),6 miejsce (2005r.) i 10 miejsce (2010r.).