Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikoaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVb



Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć…

3 października odbył się XVIII rajd pieszy pod hasłem: „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć…". Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc w wyśmienitych humorach ruszylismy w trasę. Naszą wędrówkę z przewodnikiem rozpoczęlismy od Kociego Ogona, idąc przez Koci Grzbiet, a kończąc na Kocim Łbie. Z zaciekawieniem chodziliśmy po Starówce i z zainteresowaniem słuchalismy o historii naszego miasta, oglądaliśmy zabytki i słuchalismy legend związanych z naszym grodem. Przy pomniku gen. Elżbiety Zawackiej zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. A oto my (na zdjeciu ), dzielni „piechurzy”. Towarzyszyli nam także rodzice, znajomi. Były z nami Pani Dorota i Pani Beata. Nastepnie przeszlismy na blonia nadwislanskie. Tam czekaly na nas zabawy rekreacyjne i konkursy z nagrodami. Uczestnikom rajdu wydawana była zupa grochówka z pieczywem. Pamiątką dla nas za udział w rajdzie były kolorowe plakietki, które dumnie będziemy nosić.
W rajdzie udział wzięli: Klasa IIA: Hanna Lewandowska z siostrą i rodzicami, Antek Orłowski z siostrą Michasia z kl. I i z tatą, Jacek Wróbel z tatą, Michasia Kuczkowska, Antek Wiśniewski z siostrą z kl. IV z babcią i ciocią, Rafał Sztuba z kl. VI i jego kolega z SP 28.
Klasa IIB

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
W "WYPRAWIE PO KWIAT PAPROCI":




WYNIKI RAJDU DLA POSZCZEGÓLNYCH TRAS:

TUTAJTP5 Zielona
TUTAJTP10 Niebieska
TUTAJTR20 Czerwona

Zwycięzcy tras:
Rodzina Jackowiaków trasa rowerowa 20 km


Jakub i Sebastian Smyczyńscy trasa piesza 10 km


Mikołaj Komenda, Mateusz Wrzesiński i Michał Komenda trasa piesza 5 km





LISTY STARTOWE DLA II KASZCZORKOWEGO RAJDU TERENOWEGO

  • Lista startowa TRASA TP 5

  • Lista startowa TRASA TP 10

  • Lista startowa TRASA TP 20



  • NA ZGŁOSZENIA DO "WYPRAWY PO KWIAT PAPROCI"
    CZEKAMY DO 15 CZERWCA DO GODZ.24:00!


    II Kaszczorkowy Rajd Terenowy "Wyprawa po Kwiat Paproci"- gra miejska na terenie osiedla Kaszczorek w dniu 20.06.2015. Zbiórka przy SP 27. Biuro będzie otwarte pół godziny przed pierwszym startem.
    Do udziału w grze zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych w Toruniu.

    TUTAJ organizator rajdu na bieżąco odpowie na każde pytanie
  • REGULAMIN II KASZCZORKOWEGO RAJDU TERENOWEGO

  • ZGODA RODZICÓW

  • KARTA ZGŁOSZENIA





  • ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU
    W "WYPRAWIE PO KWIAT PAPROCI":

    NA ZGŁOSZENIA DO "WYPRAWY PO KWIAT PAPROCI"
    CZEKAMY DO 16 CZERWCA DO GODZ.24:00!


    I Kaszczorkowy Rajd Terenowy "Wyprawa po Kwiat Paproci"- gra miejska na terenie osiedla Kaszczorek w dniu 22.06.2014. Zbiórka przy SP 27 o godz. 14.00, meta w oddziale Muzeum Etnograficznego w trakcie trwania festynu.
    Do udziału w grze zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych w Toruniu. Udział w grze mogą brać zgłoszone do 13.06.br. pięcioosobowe drużyny dziecięce pod opieką dorosłych.
    Na punktach kontrolnych będą zadania plastyczne, przyrodnicze, krajoznawcze i z tematyki związanej z naszym miastem oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

    TUTAJ organizator rajdu na bieżąco odpowie na każde pytanie
  • REGULAMIN I KASZCZORKOWEGO RAJDU TERENOWEGO

  • ZGODA RODZICÓW

  • KARTA ZGŁOSZENIA





  • ------------------------------------------------------

    SIEDMIOMILOWE BUTY...


    5 października 2013 odbył się pieszy rajd pod hasłem „Październik miesiącem wolnym od uzależnień”. Pan przewodnik oprowadził nas po Starym Mieście. Opowiedział nam o Krzywej Wieży, a także kilka innych fajnych legend. Widzieliśmy też minę morską i działko zdjęte z łodzi wojskowej. Potem wyszliśmy na łąkę, gdzie odbywały się konkursy i zawody sprawnościowe, w których braliśmy udział. Było super!
    Piotrek Więckowski

    6 października 2012 odbył się XV rajd pieszy pod hasłem: „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć". Chociaż w tym dniu pogoda spłatała nam figla i rozpadało się na dobre, to nie wszyscy z nas przestraszyli się takiej aury. Dzielnie stawiliśmy się w miejscu zbiórki, odpowiednio ubrani do pogody. Z zaciekawieniem chodziliśmy po Starówce i z zainteresowaniem słuchaliśmy o historii naszego miasta, oglądaliśmy zabytki i słuchaliśmy legend związanych z naszym grodem. A oto my ( na zdjęciu ), dzielni „piechurzy”, którym nie straszna pogoda na dworze, ważna jest przecież pogoda naszego ducha. Nagrodą dla nas za udział w rajdzie są kolorowe plakietki, które dumnie będziemy nosić.
    W rajdzie udział wzięli: Klara Kotkiewicz – kl. III, Rafał Sztuba kl. III, Amelka Fedorowicz-kl.I Hubert Chościński – kl. II i Piotr Więckowski – kl. II.
    Dorota Sztuba



    W dniu 24 III uczniowie kl. I i II wyruszyli spod sklepu TESCO na pieszy rajd pt. "Topienie Marzanny". Trasa wynosiła 4 km. Piękna i słoneczna pogoda zachęcała nas do spaceru. Wraz z nami byli uczniowie z innych szkół min. z SP nr 28. Pan przewodnik powitał wszystkich zebranych i rozdał nam okolicznościowe plakietki. Całą wielką grupą ruszyliśmy więc w stronę miasta, niosąc wysoko zrobioną przez Agatkę Bartoszyńską z kl. I piękną, kolorową, słomianą kukłę – MARZANNĘ. Drugą równie piękną, lecz zrobioną z innych materiałów, bo z włóczki niosła Maja Piotrowska z kl. I. Zatrzymaliśmy się na krótko w miejscu, gdzie jest budowany nowy most drogowy. Miejscem docelowym było Muzeum Etnograficzne, gdzie po posiłku odbyły się liczne konkursy (na kukłę Marzanny i plakietkę na przyszły rok), w których także wzięliśmy udział. Następnie z Panią Przewodnik zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne. Tematem wystaw były tradycje i zwyczaje wielkanocne. Rajd zaliczamy do udanych i z dumą teraz nosimy pamiątkowe plakietki.
    Lista osób, które wzięły udział w rajdach:
    1. Nikodem Gapski, kl. II – 4 km
    2. Rafał Sztuba, kl. II – 4 km + 4 km
    3. Klara Kotkiewicz, kl. II – 4 km + 4 km
    4. Kinga Olszewska, kl. II – 4 km + 4 km
    5. Szymon Peda, kl. I – 4 km + 4 km
    6. Maja Piotrowska, kl. I – 4 km + 4km
    7. Mikołaj Rezmer, kl. I – 4 km + 4 km
    8. Agata Bartoszyńska, kl. I – 4 km + 4 km
    9. Zofia Gadomska, kl. I – 4 km
    10. Urszula Wróblewska, kl. I – 4 km + 4 km
    11. Aleksandra Kwiatkowska, kl. I – 4 km +4km
    12. Anna Kondej, kl. I – 4 km + 4 km
    13. Piotr Więckowski, kl. I - 4km
    14. Justyna Wiśniewska, kl. I - 4km
    15. Tymon Butkiewicz, kl. I - 4 km
    16. Zofia Krogolewska, kl. I - 4 km
    Dorota Sztuba

    1 października 2011 r. zebraliśmy się przed siedzibą PTTK, aby wspólnie z panią przewodnik wyruszyć na pieszy rajd po Toruniu. Zwiedzanie miasta upłynęło nam w miłej atmosferze i przy pięknej letniej pogodzie. Następnie przeszliśmy na błonia nadwiślańskie. Tam zjedliśmy ze smakiem gorącą pyszną grochówkę, a następnie wzięliśmy czynny udział w licznych konkursach zorganizowanych pod hasłem „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć...” Każdy z nas otrzymał liczne nagrody oraz okolicznościową plakietkę. Długo będziemy pamiętać wspólnie spędzony czas i chętnie ponownie wyruszymy na kolejny rajd.

    Sprawozdanie z rajdu

    2 października 2010 wyruszyliśmy z naszą klasą i uczniami klasy czwartej na pieszy rajd. Najpierw odbyliśmy spacer z przewodnikiem po Starówce. Doszliśmy do zabytkowych murów Torunia i do baszty zwanej „Krzywą Wieżą”. Pan przewodnik opowiedział nam legendę o dwóch braciach, którzy odpychali wszystkich ludzi wciskających się w wieżę. Jeden trzymał drugiego, by ten mógł policzyć do pięciu, dotykając wieży piętami. Później doszliśmy do potężnych wrót Torunia składających się z bramy, krat i kaszownika. Zwiedziliśmy jeszcze dużo różnych zabytków. Najbardziej jednak podobały nam się konkursy. Po odbyciu trasy około 4 km doszliśmy do Martówki, gdzie zjedliśmy gorącą grochówkę i wzięliśmy udział w licznych konkursach. Nasza koleżanka Dominika Buchalska otrzymała super nagrodę, piękny album o Toruniu za rzuty piłeczkami do celu. Po konkursach zadowoleni i szczęśliwi pojechaliśmy do domu z nagrodami wygranymi w konkursach.
    Remek Uszok i Mikołaj Kryger z kl. III

    Podsumowanie tras rajdowych

    1. Sara Suszek 8 km
    2. Mikołaj Kryger 13 km
    3. Filip Urbański 4 km
    4. Robert Siberna 9 km
    5. Kajusz Zieliński 9 km
    6. Bartosz Lewandowski 4 km
    7. Dominika Nawrocka 9 km
    8. Szymon Soduł 4 km
    9. Weronika Wojcinowicz 13 km
    10. Michał Wójcik 4 km
    11. Kinga Grabowska 5 km
    12. Olek Podolecki 5 km
    13. Remigiusz Uszok 4 km
    14. Marcin Piotrowski 4 km
    15. Agata Smolińska 4 km
    16. Kinga Grabowska 4 km
    17. Dominika Buchalska 4 km
    18. Maja Maksim 4 km

    Topienie Marzanny-rajd 20.03.2010

    W dniu 20 marca wzięliśmy udział w pieszym pięciokilometrowym rajdzie pt. „Topienie Marzanny”. Rajd zaczął się dla nas przygodą, ponieważ w miejsce zbiórki udaliśmy się na ostatni przystanek tramwajowy. Pięć minut przed czasem okazało się, że miejsce zbiórki jest wyznaczone na wcześniejszym przystanku o tej samej nazwie Merinotex. Już nasza Pani chciała zatrzymać tramwaj, który by nas podwiózł, ale na szczęście zjawił się mój tata i wybawił nas z kłopotu. W ostatniej chwili zdążyliśmy. Całą wielką grupą ruszyliśmy więc w stronę miasta, niosąc wysoko zrobioną przez Roberta piękną, kolorową, słomianą kukłę – MARZANNĘ. Miejscem docelowym było Muzeum Etnograficzne, gdzie po posiłku odbyły się liczne konkursy, w których także wzięliśmy udział. Następnie z Panią Przewodnik zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne. Rajd zaliczamy do udanych i z dumą teraz nosimy pamiątkowe plakietki.
    Mikołaj Kryger (II klasa)

    Relacja z pieszego rajdu "Październik miesiącem wolnym od uzależnień"

    Uczniowie z klasy II i III z p. Dorotą Sztubą udali się na pieszy rajd, który odbył się w sobotę 03.10.09. Wędrówka miała około 4 km długości. Na starcie było zimno. Od początku dołączył do nas pan przewodnik, który opowiadał o Starówce i historii Torunia. Pod koniec zaszliśmy ugrzać się do baru. Następnie poszliśmy około 2 km dalej na Martówkę na pyszną i gorącą grochówkę. Po zupce wzięliśmy udział w różnych konkursach.
    Mikołaj Kryger (uczeń II klasy)

    Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci z klasy II i III!

    Pragnę zachęcić Was do aktywnego, zdrowego i twórczego spędzania wolnego czasu. Raz w miesiącu, w sobotę będziemy spotykać się na rajdzie, którego trasa i termin zostanie zawsze wcześniej podana na stronie internetowej. Głównym celem, wokół którego będą skupiały się nasze działania będzie zdobycie odznaki turystycznej „Siedmiomilowe buty”. Poznamy bliższy i dalszy nasz region, środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury i historię. Mamy możliwość wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Będziemy stosować w praktyce podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drogach, ulicach i w podróży i w czasie całej wycieczki. Poznamy się lepiej i nabędziemy umiejętności współpracy w grupie poprzez rożne zabawy, konkursy, konkurencje. Odznakę „Siedmiomilowe buty” mogą zdobywać dzieci do lat 10 i otrzymuje się ją za przejście łącznie 30km w danym roku szkolnym. Dzienna wędrówka nie może przekraczać 8km.
    Drodzy Rodzice, poznawanie bezpośrednie świata na wycieczkach, czy rajdach wzbogaca osobowość ucznia, rozwija pamięć i wyobraźnię a przede wszystkim sprzyja trwałemu zapamiętywaniu nowych treści, uczy radości bycia z innymi, tak więc zachęćcie swoje dzieci do udziału w rajdach, Będzie to z korzyścią dla Was i dla Nich. Zobaczymy ilu z Was otrzyma odznakę „Siedmiomilowe buty”.
    Przed nami drugi rajd, na który serdecznie zapraszam. Odbędzie się on 5 grudnia. Jest to rajd barbórkowy. Przejdziemy pieszą trasę do Geofizyki, a tam będzie na nas czekała miła niespodzianka. Niestety składka wynosi 4zł, bo również otrzymamy ciepły posiłek. Trzeba więc zabrać koniecznie talerz ( menażkę ) i kubek.
    Dorota Sztuba (wychowawczyni II klasy)