Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikoaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVb



SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory

Październik to dla samorządu czas wyborów. Odbyły się dwie tury. Rywalizacja o głosy była bardzo zacięta i trwała do końca. Komisja wyborcza złożona z uczniów klas VI i VII, którzy nie startowali w wyborach skrupulatnie policzyła głosy. Obecny skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018:
1. Hubert Chościński
2. Anna Kondej
3. Antek Gadomski
4. Franek Nalaskowski i Maria Krogolewska

Program "Mediacje w szkole w praktyce"

Dnia 15.02.2016 w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja inaugurująca Program "Mediacje w szkole w praktyce", w której udział wzięli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły (Aleksandra Kwiatkowska i Hubert Chościński) wraz z opiekunem samorządu. W trakcie spotkania został omówiony harmonogram przeprowadzenia szkoleń z zakresu mediacji, dla osób, które zgłosiły wolę uczestnictwa w programie, a także zostały omówione następujące zagadnienia: rodzaje i zastosowanie mediacji; proces mediacji, jego zasady, przebieg oraz rola mediatora; umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne niezbędne w prowadzeniu mediacji. Konferencja była I etapem Programu, kolejny - szkolenie z prowadzenia mediacji - odbęddzie się również w Bydgoszczy w marcu br.
Iwona Szczucka


Akcja Rodacy – Bohaterom

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w tym roku ponownie zorganizowaliśmy akcję Rodacy - Bohaterom. Akcja rozpoczęła się zbiórką produktów spożywczych. Następnie wspólnie z uczniami zebrane produkty zapakowaliśmy w świąteczne opakowania. Do paczek zapakowaliśmy również kartki świąteczne przygotowane przez uczniów i adresowane do Kombatantów. Cała akcja nie mogłaby być przeprowadzona bez pomocy i hojności rodziców. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
Iwona Szczucka i Beata Kowalska

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

W dniu 23 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 5 w Toruniu odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka, Panem Markiem Michalakiem. Brali w nim udział uczniowie kilku toruńskich szkół. Wśród delegacji znaleźli się członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Rozmawialiśmy z Rzecznikiem Praw o Jego pracy. Dowiedzieliśmy się, że my również mamy prawa zagwarantowane przez Państwo, które są zapisane w dokumencie nazwanym Konwencją o Prawach Dziecka. Jeżeli o tym nie wiedzieliście zachęcam do uważnego przeczytania tego dokumentu. Ola i Hubert mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z Rzecznikiem, zwrócili się do Niego w następujących słowach:

Los dzieci jest nam bardzo bliski. Lubimy pomagać innym, rozmawiać, bawić się i uczyć. I chcieliśmy też powiedzieć, że znamy swoje prawa już od najmłodszych lat. Wiemy, że mamy prawo, by mówić to, co myślimy. Oczywiście pod warunkiem, że nikogo tym nie obrazimy. Uważamy, że każde dziecko to cudowna istotka, która jest dobra, radosna i bardzo wiotka. To człowiek mały – czuły i żywy, ufny, szczery i niezwykle wrażliwy. Dlatego bardzo serdecznie wszystkich prosimy, aby nas chronić od krzywdy i złego! Niech każda istota mała – czuje się wspaniała!
Spotkanie z Panem Markiem Michalakiem przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Mam nadzieję, że wkrótce ponownie odwiedzi Toruń i będzie gościem Naszej Szkoły.
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Klara Kotkiewicz


Wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego:


1. Klara Kotkiewicz, klasa 6
2. Zuzanna Szymańska, klasa 6
3. Julia Malinowska, klasa 4
4. Aleksandra Kwiatkowska, klasa 5
5. Hubert Chościński, klasa 5
6. Oliwia Urbańska, klasa 6
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z głosowania (galeria).
Aneta Zaustowicz



-------------------------ROK SZKOLNY 2015/2016-----------------------



Powitanie Wiosny

20marca 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste powitanie wiosny. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował dla nas konkurs, w którym uczniowie ubrani w kolorowe stroje zdobywali punkty dla swoich klas. Nagrodą był kupon na "dzień wolny" od kartkówek, niezapowiedzianych sprawdzianów i prac domowych, który zwycięska klasa może wykorzystać w dowolnym dniu roku szkolnego! Po burzliwych naradach udało nam się wyłonić zwycięzców...KLASĘ 6!!!! Aż 79% szóstoklasistów nosiło wiosenne barwy. Drugie miejsce zajęła klasa 4, a trzecie miejsce – klasa 5.
Oliwia Zięciak, klasa 6

Uwalniamy książki, czyli bookcrossing w naszej szkole!

Jeżeli masz książkę, którą już przeczytałeś, podobała Ci się i chciałbyś, aby inni też ją poznali - przynieś ją do szkolnej biblioteki! Czekamy szczególnie na książki dla początkujących "moli książkowych", do samodzielnego czytania.

Pamiętajcie! Czekamy na książki dla 7-10 latków, a nie przedszkolaków!

Bookcrossing - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Jak zawsze liczymy na Wasze wsparcie!
Samorząd Uczniowski

Akcja Rodacy – Bohaterom

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły pod „dowództwem” pani Honoraty włączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Odra- Niemen: Rodacy- Bohaterom. Przygotowaliśmy tradycyjnie paczki żywnościowe na Boże Narodzenie dla polskich Kombatantów zamieszkujących na Kresach. Wykonaliśmy również kartki świąteczne z życzeniami płynącymi prosto z serca dla tych, którzy walczyli o to, abyśmy mogli mieszkać w wolnej Polsce. Bardzo się staraliśmy, bo przecież to one są najważniejszym elementem paczki, jak zawsze podkreśla pani Honorata. Każda przesyłka docierająca na Białoruś, Litwę, czy Ukrainę to dar pamięci od nas- Rodaków dla Kresowych Bohaterów.
Warto wejść na stronę internetową Stowarzyszenia Odra- Warta, aby obejrzeć zdjęcia i filmy pokazujące, w jaki sposób nasze paczki i życzenia docierają do adresatów, ile sprawiają im radości, posłuchać ich wzruszających słów skierowanych do nas. Znajdziemy tam również zdjęcie uczniów naszej szkoły i podziękowanie „za piękne paczki i wzruszające listy od uczniów SP nr 27 im. Gen. Elżbiety Zawadzkiej w Toruniu". > Julek i Franek Mierzwiccy z 4 i 6 klasy

W czwartek 18.12.2014, w naszej szkole, odbyło się pakowanie paczek dla Kombatantów mieszkających na Kresach. Na początek wypisywaliśmy nasze kartki świąteczne. Potem każdy brał parę rzeczy do sali. Zebraliśmy cały stół olei, pierników, czekolad, konserw, owoców w puszkach, herbat i oczywiście pełno osób do pomocy! Podzieliliśmy się w nie duże grupy. Niektórzy mieli większe paczki, a inni mniejsze. Dostaliśmy kolorowe papiery świąteczne, którymi mieliśmy ozdobić nasze paczki. Nikt nie mógł się zdecydować jaki papier wybrać do swojej paczki. Lecz po co jest grupa! Wybraliśmy papiery tak że idealnie pasowały do kolorowych serpentyn i wstążek. Paczki nam wyszły przepiękne, takich efektów świątecznych paczek to nie widziałam! Bierzemy udział w tej akcji od czterech lat. Dwa lata nie było mnie w tej szkole bo byłam za młoda żeby iść do szkoły. Ale teraz tu jestem i z pewnością to najlepsze pakowanie paczek dla Kombatantów. Akcja „Rodacy Bohaterom” bardzo mi się podoba i uważam, że dobrze, że się włączamy do tej akcji.
Oliwia Dalbiak z 2 klasy

PODSUMOWANIE AKCJI RODACY-BOHATEROM 2014

Przypominamy: przez cały rok szkolny trwa zbiórka makulatury w ramach akcji "Zbieramy Makulaturę - Ratujemy Konie".

Wieczór Wróżb Andrzejkowych


27 listopada 2014 roku Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała Wieczór Wróżb Andrzejkowych. W sali klasy trzeciej miały miejsce wróżby. Koledzy i koleżanki z klas V i VI przebrali się za wróżbitów i przepowiadali przyszłość! Uczniom bardzo spodobały się przepowiednie. W klasie czwartej urządziliśmy kawiarenkę. Jedzenie było naprawdę pyszne! Na stołach było mnóstwo słodkości, napojów, chipsów i paluszków. Nie mogło się też obejść bez porządnej muzyki. W sali piątoklasistów była dyskoteka. Koleżanki z klas zrobiły nam lekcję Makareny, a ja byłem „DJ”. Lecz co to za dyskoteka bez kuli disco. Na szczęście kolega z piątej klasy pożyczył nam swoją. W tym roku po raz pierwszy Andrzejki odbyły się dla klas I-III a potem dla klas IV-VI. Wszyscy dobrze się bawili. Było pełno śmiechu jedzenia i tańców. Jednym słowem: BYŁO SUPER!


Zobaczcie sami - zdjęcia znajdziecie w Galerii.
Nikodem Gapski z klasy V

Uczymy się samorządności


29 września 2014 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego (RSU). Kampania wyborcza trwała 2 tygodnie. Kandydaci przedstawili swoje pomysły na działanie w RSU a pozostali uczniowie zapoznali się z procedurami głosowania. W dniu wyborów każdy uczeń oddał na karcie do głosowania swojego głosy i wrzucił do urny wyborczej. Emocji było sporo, zarówno podczas głosowania jak i ogłaszania wyników.

Decyzją wszystkich uczniów naszej szkoły Radę Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015 będą tworzyć:
Hanna Jerzy - przewodnicząca RSU
Jakub Zoch - zastępca przewodniczącej, sekcja kulturalna
Ola Kwiatkowska - zastępca przewodniczącej, sekcja charytatywna
Nikodem Gapski - sekretarz, sekcja sportowa
Anna Kondej - sekcja sportowa
Sara Orzeł - sekcja artystyczna


Wybory do Rady Uczniowskiego w szkole podstawowej to pierwsze doświadczenia z demokratycznymi wyborami. Dzięki nim uczniowie uczą się samodzielnie podejmować decyzję, analizować postawy i działania kandydatów do RSU, wybierać swoich przedstawicieli ale też rozliczać ich ze złożonych obietnic.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Honorata Herman-Meler

Szalony Tydzień 17-21.03.2014

W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego odbył się Szalony Tydzień - przygotowujący nas do wiosny. To Franek z V klasy rzucił na początku roku pomysł, aby zrobić dzień w okularach i krawacie. I tak ustaliliśmy, że podczas Szalonego Tygodnia:
poniedziałek będzie Dniem w okularach,


wtorek - Dniem w krawacie,


środa - Dniem w kapciach,


czwartek - Dniem w koszuli taty,


piątek - Dniem w kwiatach.


Uczniowie bawili się kolejnymi wyzwaniami i wiosennymi stylizacjami, podczas Dnia w kapciach mówili, że "czują się jak w domu". W piątek powiedzieli, że "było super i już nie mogą doczekać się kolejnego Szalonego Tygodnia" .
Honorata Herman-Meler

Finał akcji "Rodacy Bohaterom"
Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach


Przez kilka dni nasi uczniowie pisali kartki i listy do Kombatantów mieszkających na Kresach, w których dziękowali za wolną Polskę, wyrażali podziw za ich męstwo i odwagę.


Stowarzyszenie Odra-Niemen - organizator akcji podkreśla, że kartka z życzeniami jest najważniejszym elementem paczki, ponieważ, Kresowi Bohaterowie właśnie to najbardziej przeżywają. Na podziękowania od nas, wyrazy uznania i szacunku czekali ponad 60 lat!
11 grudnia2013 odbyło się wielkie pakowanie żywności oraz pisanie kartek z życzeniami.
"Dar od nas to znak pamięci o tych, co zostali na Kresach..."


Do akcji "Rodacy Bohaterom" włączamy się po raz trzeci.
Dziękuję uczniom i rodzicom, którzy co roku z wielkim zaangażowaniem przyłączają się do tej inicjatywy. Honorata Herman-Meler



Andrzejki 2013

29 listopada odbyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa andrzejkowa. Wspaniałą imprezę poprowadzili nasi szkolni D.J-e Filip, Kajusz i Miłosz.
Bawiliśmy się w rytm największych przebojów. Zgodnie z tradycją były również wróżby. Bawliliśmy się wspaniale. Szkoda, że Andrzejki obchodziliśmy tylko raz w roku.
Mam nadzieję, że kolejne imprezy dostarczą nam jeszcze wiele takich emocji.
Klara Kotkiewicz z IV klasy



Cześć! To ja Klara, Wasza koleżanka z czwartej klasy.


W tym roku dzięki Wam rozpoczęłam swoją przygodę z Samorządem Uczniowskim, w którym jestem odpowiedzialna za organizowanie akcji charytatywnych.
Mam nadzieję, żę w tym roku uda nam się ich kilka przeprowadzić.
Zaczynamy już pod koniec listopada - zbiórką makulatury. To już kolejna akcja pod hasłem "Zbieraj makulaturę - ratuj konie!" Pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży makulatury przekażemy Stowarzyszeniu "Klub Gaja", która wykupuje te piękne, często schorowane i zabiedzone zwierzęta przed wywiezieniem na rzeź i zapewnia im spokojną starość.
Bardzo gorąco wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji oraz w kolejnych akcjach, o których będę Was na bieżąco informować na plakatach i stronie internetowej.
Pozdrawiam Klara.


WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
wrzesień 2013

24 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Swoją kandydaturę zgłosiło 19 uczniów. Elekcję poprzedziła burzliwa kampania wyborcza. Ostatecznie uczniowie wybrali 6 swoich przedstawicieli. W roku szkolnym 2013/2014 Radę Samorządu Uczniowskiego utworzą:

Maja Maksim - Przewodnicząca
Agnieszka Piotrowska - Z-ca Przewodniczącej
Klara Kotkiewcz - sekcja charytatywna
Weronika Styka - Sekretarz
Filip Ruciński - sekcja kulturalna
Jakub Zoch - sekcja sportowa

Pamiętajmy! Do Samorządu Uczniowskiego należą wszyscy uczniowie szkoły!.

Rada Samorządu Uczniowskiego to reprezentanci SU. Działalność Rady Samorządu Uczniowskiego (RSU) ma na celu usprawnienie komunikacji i kontaktów między uczniami, a nauczycielami i dyrekcją, oraz urozmaicenie życia społeczności szkolnej.

Co jest zadaniem Samorządu Uczniowskiego?
1.Artykułowanie oraz reprezentowanie interesów uczniów.
2.Realizacja oddolnych projektów uczniów.


Samorząd Uczniowski wg zaleceń Parlamentu Europejskiego ma przyczynić się do rozwoju kluczowych kompetencji obywatelskich.

Samorządność, na którą składają się takie umiejętności jak branie spraw w swoje ręce, podejmowanie oddolnych działań, współdecydowanie o pewnych wspólnych kwestiach są bardzo ważnymi umiejętnościami w społeczeństwie demokratycznym.

Cele kształcenia, które dzięki działalności Samorządu Uczniowskiego będą realizowane w szkole to przede wszystkim:
- Współdziałanie w sprawach publicznych.
- Współpraca między uczniami – planowanie, dzielenie się zadaniami i wywiązywanie się z nich.

Zadaniem RSU będzie włączanie w realizację działań wszystkich klas, aby doświadczenie samorządności było wspólne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Honorata Herman-Meler - opiekun SU




ROK SZKOLNY 2012/2013

"Kwiecień plecień bo przeplata kolorami lata...2013"

W ramach Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs dla klas. Co dziennie obowiązywał inny kolor.
I miejsce zajęła klasa I
II miejsce zajęła klasa
III miejsce zajęła klasa VI



















































21 marca 2013 odbył się happening "Wywolujemy Wiosnę 2013". Postanowilismy zignorować śnieg i pełnię zimy tej wiosny. Każda klasa wykonała wiosenne rysunki i pisała listy do Wiosny, aby już przyszła bo bardzo się za nią stęskniliśmy. Prace zostały wywieszone przed szkołą aby za oknami było widać już wiosnę a nie śnieg. Honorata Herman-Meler

Dzień Kobiet

W Dniu Kobiet przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali POCZTĘ KWIATOWĄ.













Walentynki 2013

Dnia 11 lutego o godzinie 16:00 w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa dla klas IV-VI. Sala była wspaniale przystrojona. Mieliśmy dwóch DJ, którymi byli uczniowie klasy szóstej: Kacper Gizuń i Kacper Biczyk.
Muzyka wszystkim bardzo się podobała. Urządzono konkurs karaoke. Klasy wspólnie śpiewały wybraną przez siebie piosenkę bawiąc się przy tym jak najlepiej potrafią. Wszyscy wspaniale się spisali, ale konkurs wygrała klasa V śpiewając piosenkę „Gangnam Style”. Wszyscy bawili się doskonale. Tańczyli, skakali nikt się nie nudził. Wspólnie odtańczyliśmy również „Makarnę”. Dyskoteka trwała dwie godziny.
Na koniec uczniowie ustawili się w pociąg i zatańczyli ostatni raz do piosenki „Waka Waka” . Każdy wychodził bardzo zadowolony mówiąc, że nie może się doczekać następnej dyskoteki.
Weronika Wojcinowicz z klasy VI

Zbieraj makulaturę - Ratuj konie

Przez cały rok 2012/2013 zbieramy makulaturę - a tym samym wspieramy akcję Klubu Gaja "Zbieraj makulaturę - ratuj konie". Dzięki przekazanym środkom za sprzedaż makulatury Klub Gaja wykupił już 52 konie przeznaczone na rzeź. Wykupione konie pomagają niepełnosprawnym dzieciom i dożywają spokojnej starości w dobrych warunkach i godnym traktowaniu.
Honorata Herman-Meler - opiekun SU

SPRAWOZDANIE Z PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W TORUNIU W PIERSZYM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2011/ 2012

Zadania postawione do realizacji w większości zostały zrealizowane. Zgodnie z planem pracy Samorządu Szkolnego w zakresie:
a) aktywnego udziału w tworzeniu i realizowaniu prawa szkolnego:
• przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Samorządu Szkolnego wśród całej społeczności uczniowskiej na podstawie ich deklaracji.
• przedstawienie wyników wyborów i Samorządu Uczniowskiego w składzie:
1. Przewodniczący : Szymon Suduł kl. V
2. Zastępcy : Michał Wójcik i Kacper Olszewski kl. V
4. Przewodniczące sekcji:
kulturalnej: Aleksander Wojak kl.VI,charytatywnej: Adela Jankowska kl.VI
• przygotowanie i przeprowadzenie zebrania Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielami klas IV, V, VI ,
• przeprowadzenie zebrania Samorządu z uczniami klasy pierwszej, na którym zapoznano uczniów z zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza nią dotychczasową działalnością samorządu oraz przedstawiono propozycje do planu pracy na ten rok szkolny,
• opracowanie planu pracy SU
• spotkania z dyrektorem panią Anną Czarnowską
• wywiad z wizytatorami podczas ewaluacji zewnętrznej,
• zagospodarowanie tablicy informacyjnej
• zorganizowanie zebrania samorządów klasowych i przeprowadzenie apelu podsumowującego pracę w I semestrze;
b) uwrażliwiania uczniów na potrzeby innych:
• udział w osiedlowej zbiórce żywności dla parafian z ubogich rodzin
• pomoc w przeprowadzeniu zorganizowanych przez panią Beatę Fuerstenau
i panią Beatę Wilmanowicz Dnia Misia i Dnia Życzliwości na rzecz Hospicjum Nadzieja
• Zbiórka pieniędzy na protezy dla Martynki w ramach akcji Caritas „Warto być bohaterem” otrzymaliśmy „Certyfikat szkoły promującej wrażliwość społeczną”
• Rozpoczęcie akcji „Adopcja na odległość”
c) działalność artystyczno-rozrywkowa:
• obsługa fotograficzna imprez i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych,: dostarczanie ich do aktualizacji strony internetowej szkoły
• Organizacja zabawy karnawałowej dla klas 4-6 połączonej z akcją charytatywną Ponadto:
Aktywnie uczestniczyliśmy we wszystkich działaniach wskazanych przez dyrektora szkoły.
Opiekun SU: Beata Wilmanowicz

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w II semestrze roku szkolnego 2010/2011

Samorząd współpracował z dyrektorem szkoły i Radą Pedagogiczną. Podejmował uchwały dotyczące wyboru patrona szkoły, czwartej godziny wychowania fizycznego i opiniowania kandydatury uczennicy klasy VI Anny Wilmanowicz do nagrody Prezydenta za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i działalność charytatywną.

Organizowane były imprezy szkolne:

1. Zabawa Noworoczna połączona ze zbiórką nakrętek na wózek inwalidzki dla młodszej koleżanki.
2. Familiada z okazji święta wiosny.
3. Zabawa „Kwiecień plecień, bo przeplata kolorami lata”
4. Dyskoteka tematyczna „Lata 70-te” ( pomysłodawczynią była Alicja Koniuszek, przewodnicząca SU)

W ramach profilaktyki w klasach I – III v-ce przewodnicząca SU Anna Wilmanowicz przeprowadziła szkolenie na temat bezpiecznego Internetu. Dla uczniów klas IV – VI prowadzono gazetkę ścienną na temat zagrożeń internetowych. Zorganizowano apel podsumowujący II semestr połączony z tematyką „Jak bezpiecznie i zdrowo spędzić wakacje”.
W zakresie działalności charytatywnej samorząd zorganizował kiermasz świąteczny na terenie parafii oraz zbiórkę odzieży i zabawek na rzecz Domu Małego Dziecka nr 2 w Toruniu. Samorząd aktywnie włączył się w przygotowanie reprezentacji uczniów do konkursu międzyszkolnego „Mini Lista Przebojów” na którym v-ce przewodnicząca rozprowadzała losy „Loterii na rzecz hospicjum Nadzieja”

Opiekun SU
Beata Wilmanowicz

SPRAWOZDANIE Z PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W TORUNIU W PIERSZYM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Zadania postawione do realizacji w większości zostały zrealizowane.
Zgodnie z planem pracy Samorządu Szkolnego w zakresie:
a) aktywnego udziału w tworzeniu i realizowaniu prawa szkolnego:
• pozyskiwanie elektoratu na listach kandydatów
• przygotowanie kampanii wyborczej,
• przeprowadzenie wyborów do Samorządu Szkolnego wśród całej społeczności uczniowskiej
• przedstawienie wyników wyborów i Samorządu Uczniowskiego w składzie:
1. Przewodniczący : Alicja Koniuszek kl. VI
2. Zastępca : Anna Wilmanowicz kl. VI
3. Członek Samorządu :Adela Jankowska kl. V
4. Przewodniczące sekcji:
kulturalnej: Szymon Suduł ,charytatywnej: Michał Wójcik, artystycznej : Kacper Olszewski
• przygotowanie i przeprowadzenie zebrania Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielami klas IV, V, VI ,
• przeprowadzenie zebrania Samorządu z uczniami klasy pierwszej, na którym zapoznano uczniów z zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza nią dotychczasową działalnością samorządu oraz przedstawiono propozycje do planu pracy na ten rok szkolny,
• opracowanie planu pracy SU
• spotkania z dyrektorem panią Anną Czarnowską
• zagospodarowanie tablicy informacyjnej
• zorganizowanie zebrania samorządów klasowych i przeprowadzenie apelu podsumowującego pracę w I semestrze;
b) uwrażliwiania uczniów na potrzeby innych:
• udział w osiedlowej zbiórce żywności dla parafian z ubogich rodzin
• pomoc w przeprowadzeniu zorganizowanych przez panią Beatę Fuerstenau i panią Beatę Wilmanowicz Dnia Misia i Dnia Życzliwości na rzecz Hospicjum Nadzieja
• Zbiórka odzieży i zabawek dla Toruńskiego Domu Dziecka
• Pomoc pani Dorocie Makowieckiej w przeprowadzeniu akcji Góra Grosza
c) działalność artystyczno-rozrywkowa:
• obsługa fotograficzna imprez i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych,: dostarczanie ich do aktualizacji strony internetowej szkoły
• Organizacja zabawy andrzejkowej dla klas 4-6 i przeprowadzenie wróżb andrzejkowych dla klas 1-3

Ponadto:
Aktywnie uczestniczyliśmy w przygotowaniu i przeprowadzeniu wyborów Patrona Szkoły.

Opiekun SU:
Beata Wilmanowicz

SPRAWOZDANIE Z PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO
PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 27 W TORUNIU
W ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Zadania postawione do realizacji w większości zostały zrealizowane.
Zgodnie z planem pracy Samorządu Szkolnego w zakresie:

a) aktywnego udziału w tworzeniu i realizowaniu prawa szkolnego:
• pozyskiwanie elektoratu na listach kandydatów
• przygotowanie kampanii wyborczej,
• przeprowadzenie wyborów do Samorządu Szkolnego wśród całej społeczności uczniowskiej
• przedstawienie wyników wyborów i Samorządu Uczniowskiego w składzie:
1. Przewodniczący : Aleksander Wojak kl. IV
2. Zastępca : Julia Jankowska kl.VI
3. Rada SU:
- Anna Wilmanowicz kl. V
- Dominika Jastrzembska kl.VI
4. Przewodniczące sekcji:
-kulturalnej-Kinga Marzyglińska
-charytatywnej-Karolina Gutmańska
• przygotowanie i przeprowadzenie zebrania Samorządu Uczniowskiego z przedstawicielami klas IV, V, VI , zapoznanie uczniów ze Szkolną Giełdą Wartości Wiedzy prowadzoną w II semestrze przez opiekuna Samorządu
• przeprowadzenie zebrania Samorządu z uczniami klasy pierwszej, na którym zapoznano uczniów z zasadami bezpieczeństwa w szkole i poza nią dotychczasową działalnością samorządu oraz przedstawiono propozycje do planu pracy na ten rok szkolny,
• opracowanie planu pracy SU, zatwierdzenie przez dyrektora
• zagospodarowanie tablicy informacyjnej
• zorganizowanie zebrania samorządów klasowych i przeprowadzenie apelu podsumowującego pracę w I semestrze;

b) uwrażliwiania uczniów na potrzeby innych:
• udział w osiedlowej zbiórce żywności dla parafian z ubogich rodzin
• pomoc koleżeńska i opieka nad „pierwszakami” w świetlicy szkolnej.
• organizowanie zabaw dla uczniów klas I-III na boisku szkolnym

c) dbania estetykę szkoły:
• obsługa fotograficzna imprez i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych,:
dostarczanie ich do aktualizacji strony internetowej szkoły
• dekoracja korytarza z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Ponadto:
- we wrześniu przeprowadziliśmy w szkole trzydniową akcję bez samochodu. Wzięliśmy udział w konkursie organizowanym z tej okazji przez Urząd Miasta i Ogród Zoo botaniczny. Zostaliśmy wyróżnieni gadżetami.



Opiekun SU:
Beata Wilmanowicz