Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikołaj Kopernik
rys. Filip Markiewicz
klasa III


Harmonogram zajęć pozalekcyjnych I semestr 2016/2017
-------------------------------ROK SZKOLNY 2015/2016---------------------MALI ODKRYWCY - RELACJA Z ZAJĘĆ

Doświadczenia z balonem

Na ostatnich zajęciach koła „Małych odkrywców” wykonywaliśmy doświadczenia z balonami. Udało mi się przebić balon tak, żeby nie pękł. Podzielę się z Wami jak tego dokonałem. Zrobiłem to tak. Nadmuchałem mały balon, potem, w miejscach, w którym chciałem go przebić nasmarowałem go gęstym płynem. Przebiłem długą wykałaczką. Powietrze nie wyleciało, a balon c hociaż był przebity, wciąż miał powietrze, Pani wyjaśniła nam, ze to na skutek płynu, który zahamował wydostanie się powietrza. Doświadczenie nie było łatwe, ale mnie się udało. Zachęcam do spróbowania!
Mały odkrywca- Franek Fasula kl. IBJak na Marsie

W piątek 24.04. 2015 byliśmy w „Bazie Marsjańskiej” mieszczącej się w Atrium Copernicus. Można tam było poczuć się jak na Marsie. Przy wejściu były kamyki i specjalne narzędzia do ich wyłapywania. Byliśmy w namiotach, w których uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach. Jeździliśmy miniaturowym łazikiem, omijając marsjańskie skały. Hodowaliśmy marsjańską rzeżuchę, za pomocą teleskopu oglądaliśmy galaktyki, mgławicę i skupiska gwiazd. Szukaliśmy meteorytów, u kładaliśmy Marsa z puzzli. Nasz kolega Wiktor jeździł na specjalnym symulatorze lotów kosmicznych. Wycieczka bardzo nam się podobała.
Z marsjańskim pozdrowieniem Szymon Szot kl. IB.

Dzisiaj(11.12.2014) na zajęciach "Mali Odkrywcy" robiliśmy wulkany, które wybuchały! Najpierw ulepiliśmy z plasteliny wulkany, potem zalepiliśmy wszystkie dziury i dół wulkanu. Każdy wstawił swój wulkan do plastikowego pudełka i wsypaliśmy do niego kolorowy barwnik, sodę i wlaliśmy ocet. I nasz wulkan wybuchł! Pani Beata powiedziała, że dzieje się tak, ponieważ ocet i soda wchodzą ze sobą w reakcję chemiczną dlatego powstaje piana, która wylewa się z wulkanu.
Nadia, Blanka, Pola, Inga z Ib.

Harmonogram zajęć pozalekcyjnych
I semestr 2014/2015

ELITMAT TEAM


W ty roku szkolnym rusza po raz pierwszy internetowe koło matematyczne ELITMAT TEAM dla uczniów klas IV-VI jako nowoczesne narzędzie pracy z uczniami zdolnymi. Będziemy się spotykali na portalu nieograniczonych możliwości –ELITMAT SPACE. Jest to wirtualna przestrzeń, w której poza szkołą i salą lekcyjną nauczyciel matematyki(Dorota Makowiecka) spotykać się będzie ze swoimi uczniami. Portal dostępny jest z każdego miejsca i o każdej porze, a korzystanie z jego zasobów jest całkowicie bezpłatne. Na portalu znajduje się ogromna ilość materiałów-zarówno tych z podstawy programowej, jak i tych spoza programu. Materiały w ogromnej większości są multimedialne. Do dyspozycji macie plansze interaktywne, zadania interaktywne, zbiory zadań, animacje, plansze statyczne, ciekawostki matematyczne i wiele innych. Dostępne na portalu gry przeznaczone są dla różnych etapów edukacyjnych. Ich celem jest wyćwiczenie oraz sprawdzenie konkretnych umiejętności przez uczniów poprzez wprowadzenie elementów zabawy oraz rywalizacji. Zadania interaktywne maja formę plansz multimedialnych. Ich celem jest głównie wyćwiczenie konkretnych umiejętności przez uczniów, prezentowanie sposobów rozwiązania konkretnych typów zadań oraz kształtowanie logicznego myślenia poprzez zagadki i łamigłówki logiczne. ElITMAT SPACE daje nieograniczone możliwości dzięki pracy on-line. Systematyczne co tydzień ELITMAT LEADER czyli nauczyciel matematyki będzie zlecał zadania do wykonania. Będzie systematycznie kontrolował aktywność swoich uczniów, będzie wiedział jak często i z jakich materiałów korzystają. Portal również umożliwia komunikację miedzy nauczycielem a uczniem, poprzez wymianę wiadomości mailowych. Zachęcam i zapraszam wszystkich uczniów do aktywności w internetowym kole matematycznym ELITMAT TEAM.
LINK DO STRONY
Dorota Makowiecka

„Indywidualizacja procesu nauczania uczniów klas 1-3” Projekt Unijny realizowany w Szkole Podstawowej nr 27 w latach 2010-2013