Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikoaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVbSUKCESY SPORTOWE ROK SZKOLNY 2021/2022

PONOWNIE NAJLEPSZY
STANISŁAW JACKOWIAK MISTRZEM TORUNIA

Stanisław Jakcowiak uczeń klasy V kolejny raz udowodnił, że na rowerze czuje się bardzo dobrze. 21 kwietnia w Toruniu odbyły się mistrzostwa Torunia w kolarstwie. Była to edycja wiosenna (jesienią Stasiu również był najlepszy), która na start przyciągnęła wielu fanów rowerowego ścigania. Stasiu wygrał zarówno eliminacje, jak i wielki finał. Dla naszego mistrza wielkie gratulacje!!!


PIŁKA NOŻNA DLA WSZYSTKICH CZYLI PASJA I FANTAZJA

Piłkarska reprezentacja naszej szkoły, składająca się z uczniów klas VIIIa i VIIIb osiągnęła bardzo dobry wynik w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo Torunia szkół podstawowych w piłce nożnej. Pasja i fantazja, tak można określić nasze zmagania. Bez presji, bez złośliwości, bez piłkarskiej agresji i cwaniactwa a w zamian radość, uśmiech i … nieoczekiwany wynik. Nasza drużyna w szeregach których nie występują chłopcy grający w „klubową” piłkę nożną, dotarła aż do półfinału rozgrywek. Chłopcy gratulujemy postawy i nadal kochajcie piłkę nożną.


KOLEJNY MEDAL NASZEGO UCZNIA
HALOWE MISTRZOSTWA TORUNIA
W LEKKIEJ ATLETYCE KLAS STARSZYCH

16.03.2022 odbyły się Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce dla uczniów klas VII-VIII
Reprezentujący naszą szkołę uczniowie wykazali się wielką ambicją, wolą walki i sportowym zaangażowaniem. W swoich występach zajmowali wysokie lokaty a najlepszy wynik i jednocześnie brązowy medal zdobył Hubert Szostak z klasy VIIIb. Hubert wystąpił w skoku w dal.
Wszystkim uczniom gratulujemy startu i uzyskanych wyników!!!

HALOWE MISTRZOSTWA TORUNIA
W LEKKIEJ ATLETYCE - ŚWIETNE WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

W bardzo dobrym stylu wrócili nasi uczniowie do międzyszkolnej rywalizacji sportowej. W dniach 10-11.03.2022 odbyły się Halowe Mistrzostwa Torunia dla uczniów klas IV-VI.

W rywalizacji dziewcząt nasze zawodniczki zdobyły dwa medale:
- Weronika Kaczorowska klasa V – zajęła II miejsce w biegu na 60m,
- Hanna Kondej klasa VI – zajęła III miejsce w biegu na 200m,

Natomiast w rywalizacji chłopców nasi uczniowie wywalczyli trzy krążki:
- Aleksander Młynarczyk klasa IV – I miejsce w biegu na 60m,
- Stanisław Jackowiak klasa V – II miejsce w biegu na 600m,
- Piotr Kuziemkowski klasa VI – III miejsce w biegu na 60m.


Łącznie zdobyliśmy 5 medali, co można uznać za bardzo dobry wynik naszych reprezentantów. Gratulujemy!!!

WRACAMY PO PRZERWIE czyli ZAWODY SPORTOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCHM

13.10.2021 odbyły się Mistrzostwa Torunia szkół podstawowych w kolarstwie. W zmaganiach na wyznaczonej trasie rywalizowali uczniowie klas III – VI, klasyfikowani wg. rocznika urodzenia. Nasza szkoła oczywiście wystawiła swoją reprezentację, której kapitanem był Stanisław Jackowiak z klasy V.
Stasiu, jak na kapitana, lidera przystało został Mistrzem Torunia, wygrywając zarówno eliminacje, jak również wyścig finałowy.
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w zawodach gratulujemy a jednocześnie zachęcamy wszystkich pozostały uczniów do uprawiania kolarstwa – w przyszłym roku na zwodach musi być nas więcej!!! FOTORELACJAMarcin Zawadzki

ROK SZKOLNY 2019/2020

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW

Kolejne piękne chwile, pełne sportowych emocji, radości i wzruszenia, przeżyliśmy podczas Halowych Mistrzostw LA szkół podstawowych / klas starszych, czyli roczników 2005/2006.

Finał zawodów odbył się 23.01.2020 a miejscem zawodów była oczywiście Arena Toruń. Do finału dostało się czterech uczniów naszej szkoły : Sebastian Kobus - bieg na 60m, Miłosz Detmer, Oliwier Malinowski i Antek Kucharski – bieg na 200m. Chłopcy startowali również w sztafecie 4x200m.

Biegi eliminacyjne dały nam prawo marzyć o medalach zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak również w sztafecie. Chłopcy byli dobrze przygotowani do zawodów zarówno fizycznie ale również mentalnie. Czuli siłę i przede wszystkim olbrzymią chęć do walki o najwyższe cele.

Pełna determinacja i olbrzymia ambicja wszystkich startujących była wyczuwalna w powietrzu od pierwszych minut finałowych zawodów. Każdy z uczestników chciał być najlepszy, każdy z nich zerkał w stronę podium i przygotowanych medali. Emocje udzielały się również nauczycielom, opiekunom i rodzicom. Wszyscy tworzymy jedną wielką sportową rodzinę, jednak w momencie startu sympatie, międzyludzkie relacje schodzą na plan dalszy. Od momentu kiedy starter unosi chorągiewkę w górę dając znak przygotowania się do biegu, liczy się już tylko jedno, wola wygranej. Skupienie, koncentracja, tor, bieg, wyścig, meta!!! Tylko tyle ma zawodnik w głowie, i tylko to w danym momencie jest najważniejsze.

Nam kolejny raz się udało, wróć… nam się nie udało, my tego dokonaliśmy!!!

Konkurencje indywidualne:
Sebastian Kobus II miejsce w biegu na 60 m, Miłosz Detmer III miejsce w biegu na 200m.

Sztafeta :
Miłosz Detmer, Oliwier Malinowski, Antoni Kucharski, Sebastian Kobus I miejsce w biegu sztafetowym 4x200m

Panowie : tylko wyjątkowi ludzie są zdolni robić wielkie rzeczy!!! Brawa dla WAS!!!

FOTORELACJAMarcin Zawadzki

ALEKSANDER GÓRECKI MISTRZEM TORUNIA

14 stycznia podczas Halowych Mistrzostw Torunia w LA szkół podstawowych – nasz uczeń, Aleksander Górecki z klasy VIa zdobył pierwsze miejsce w konkursie rzutu piłką lekarską!!!

Olek tego dnia, był w doskonałej formie. Skupiony, wyciszony, bardzo mocno skoncentrowany na swoim starcie. W samotności obserwował rzuty zawodników aspirujących do tytułu. Sprawą oczywistą był fakt, aby liczyć się w walce o tytuł Olek musiał pobić swój wynik z eliminacji. Tam wynikiem 11,40m zajął 4 miejsce.
Konkurs układał się dobrze, najgroźniejsi rywale rzucali na granicy dwunastego metra. Kiedy na rzutni stanął nasz reprezentant, cała nasze ekipa (zawodnicy SP27 startujący w innych konkurencjach) trzymała mocno kciuki, wierząc w siłę naszego przesympatycznego ucznia. Olek bardzo mocnych chwytem uniósł piłkę lekarską, jakby chciał wycisnąć z niej soki sukcesu. Wykonał trzy zamachy i … to co działo się po wyrzucie trudno opisać słowami. Piłka wzbiła się wysoko w górę nie tracąc przy tym szybkości. Trwało to ułamek sekundy ale dla nas wszystkich rzucona piłka szybowała w powietrzu niczym szybowiec na błękitnym niebie. W końcu upadła a pan sędzia odczytał wynik 13,80m. To był fenomenalny rzut. A przed nami były kolejna próby naszego zawodnika. Druga próba, to powtórka emocji. Spokój i pełen automatyzm w wytrenowanych ruchach Olka i piłka ląduje w tym samym miejscu. 13,80 w drugim rzucie. To był koniec, koniec marzeń dla innych startujących. Aleksander Górecki był tego dnia nieosiągalny! Był na innym poziomie, z innej galaktyki! Tego dnia nikt z rywali nie zbliżył się swoim wynikiem do rezultatu Olka. Aleksander zdobył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Torunia!!!

Tego dnia oprócz łez radości i szczęścia mieliśmy również łzy rozczarowania i niedosytu. Tymek Angowski z klasy VIb w biegu na 200m był czwarty. Tymek pobiegł bardzo dobrze, uzyskał świetny czas. Jednak zabrakło, zabrakło do szczęścia do medalu. Każdy sportowiec wie, że czwarte miejsce nie cieszy ale każdy sportowiec wie również, to że sport to sukcesy i porażki. A wygrywa ten, kto walczy!!! Zatem wszystkim startującym zawodnikom, reprezentantom naszej szkoły gratulujemy!!! Wszyscy jesteście wygranymi!!!

Marcin Zawadzki

TENIS STOŁOWY - MISTRZOSTWA TORUNIA KLAS VI

NASZA DRUŻYNA NA III MIEJSCU W TORUNIU

9 stycznia w Hali Elektryka Toruń odbyły się drużynowe mistrzostwa Torunia w tenisie stołowym klas VI. Naszą szkołę reprezentował zespół : Antoni Wiśniewski i Damian Serocki z klasy VIa.
Jak zawsze zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na dużą ilość zgłoszonych zespołów.
Po tradycyjnym losowaniu przystąpiliśmy do zawodów. Emocje towarzyszyły nam podczas każdego pojedynku. Turniej drużynowy polega na tym, że zawodnicy grają najpierw gry pojedyncze a następnie grę podwójną. Każdy mecz może trwać zatem bardzo długo, oczywiście zależy od rangi i poziomu umiejętności zawodników.
Nasze mecze były bardzo zacięte, co dodatkowo wymuszało na startujących doskonałe przygotowanie psychiczne i kondycyjne.

Chłopcy spisali się bardzo dobrze. Podczas całego turnieju przegrali tylko jedno spotkanie. Lepsi od nas okazali się tylko uczniowie SP24 w Toruniu.

Nasze mecze : SP27 – SP28 3:0 ; SP27 – SP8 3:0 ; SP27 – SP Grupa Menadżer 3:2 ; SP27 – SP24 0:3

Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni!!!

Marcin Zawadzki

MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ KLAS VI

Nasza młodsza reprezentacja piłkarska podobnie, jak ich starsi koledzy rozpoczęli zmagania w ramach Mistrzostw Torunia. Początek rozgrywek mamy bardzo udany. Rozegraliśmy dwa spotkania w swojej grupie, z kompletem punktów, bez straty bramki, awansujemy do dalszej części rozgrywek.

Mecze grupowe : SP27 – SP15 4:0 , SP27 – SP10 3:0

Skład naszej reprezentacji : Aleksander Górecki, Mikołaj Śniady, Franciszek Nalaskowski, Tymoteusz Angowski, Damian Syrocki, Jan Wojcinowicz, Malinowski Maksymilian.

Gratulujemy!!!

Marcin Zawadzki

TORUŃSKA MŁODZIEŻOWA LIGA SZÓSTEK PIŁKARSKICH CHŁOPCÓW „ORLIK”

Bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki Młodzieżowej Ligi Szóstek Piłkarskich reprezentacja naszej szkoły. Chłopcy z klasy VIII i VII w pierwszym eliminacyjnym turnieju rozegrali trzy mecze i zdobyli komplet 9 pkt , pewnie awansując do grupy finałowej.

SP27 : SP28 wynik 7:0

SP27 : SP15 wynik 6:0

SP27 : SP13 wynik 3:2

Już 7.XI nasza reprezentacja zagra kolejny mecz. Spotkanie będzie rozgrywane w ramach rundy finałowej – każdy mecz jest walką o punkty, które wiosną mogą zadecydować o miejscach na podium. Panowie trzymamy za Was kciuki!!!

Marcin Zawadzki

MISTRZOSTWA TORUNIA W KOLARSTWIE SZKOŁY PODSTAWOWE SEZON 2019/2020

09.10.2019 na placu cyrkowym przy ul. Przy Skarpie w Toruniu odbyła się pierwsza tegoroczna edycja Mistrzostw Torunia w kolarstwie. Tradycyjnie zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów z toruńskich podstawówek. Dodatkową atrakcją zawodów była obecność Michała Kwiatkowskiego Mistrza Świata w kolarstwie, który dopingował swoich ewentualnych następców.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIa : Zbigniew Caputa, Aleksander Górecki, Antoni Wiśniewski, Ignacy Liczkowski i Jan Jackowiak. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się dużą ambicją i zaangażowaniem. Najlepszy wynik uzyskał Jan Jackowiak, który po bardzo pasjonującej walce na całym dystansie wyścigu i szalonym finiszu przyjechał do mety, jako trzeci i tym samym wywalczył brązowy medal. Wszystkich naszym zawodnikom gratulujemy i jednocześnie zachęcamy innych uczniów do uprawiania kolarstwa amatorskiego – na wiosnę kolejna edycja, na pewno w niej wystartujemy!!!

Marcin Zawadzki------------ ROK SZKOLNY 2018/2019 ------------BIEGI PRZEŁAJOWE – MISTRZOSTWA TORUNIA
MAMY KOLEJNE ZŁOTO

W poniedziałek 18 marca 2019 odbyły się Indywidualno–Drużynowe Mistrzostwa Torunia w biegach przełajowych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII Antonina Jackowiak.

Biegi przełajowe, czyli popularne „przełaje” są bardzo trudnym biegiem. Wymagającym bardzo dobrego przygotowania fizycznego ale również taktycznego. Tosia pobiegła wspaniale, przede wszystkim taktycznie rozegrała zawody wyśmienicie. Kiedy poznała już trasę, perfekcyjnie ją zaplanowała, wiedziała kiedy można „odpuścić”, a w którym momencie musi zaatakować. Tak wspaniale rozegrany bieg musiał zakończyć się sukcesem. Tosia wygrała zawody i została Mistrzynią Torunia w biegach przełajowych!

Gratulujemy!!!


HALOWE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKOATLETYCE

Informujemy, że nasza uczennica Antonina Jackowiak wywalczyła złoty medal a tym samym została Mistrzynią Torunia w halowych zawodach lekkoatletycznych, które pod koniec stycznia odbywały się w naszym mieście.

Tosia startowała w konkurencji biegowej na dystansie 600m. Ustanawiając, kolejny już swój rekord życiowy zdecydowanie wygrała bieg.

Gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki


MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ

Jesień, to czas piłki nożnej. W tym okresie dziewczęta i chłopcy z toruńskich szkół podstawowych przystępują do rywalizacji o tytuł Mistrza Torunia.
Turniej podzielony jest na etapy, w pierwszej kolejności rozgrywana jest faza grupowa, a po niej, już na wiosnę drużyny walczą w ćwierćfinałach. Nasza szkoła zgłosiła do turnieju dwie reprezentacje, dziewcząt i chłopców.

Pierwsze rywalizowały dziewczęta, które wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. Dziewczyny pozytywnie „nakręcone” na piłkę nożną bardzo poważnie podeszły do zawodów. Od kilku tygodni przygotowywały się na zajęciach z fakultetów piłki nożnej.
W sporcie niestety, jedna drużyna musi przegrać, aby wygrać mogła inna. Nam tym razem się nie udało ale na pewno pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie. Dziewczynom z reprezentacji szkoły gratulujemy udziału, dziękujemy za zaangażowanie i sportową złość na zapłakanych buziach.

Chłopcy do rywalizacji męskiej przystąpili trzy tygodnie później. Mimo, iż naszą reprezentację tworzą głownie uczniowie klas V (najstarszy rocznik w turnieju to klasa VI), to przystępowaliśmy do turnieju z dużymi nadziejami. Chłopcy rozegrali trzy fantastyczne mecze, notując jeden remis i dwa zwycięstwa i pewnie przeszli do kolejnej fazy turnieju. Gratulujemy chłopcom awansu ale przede wszystkim jesteśmy dumni z waszej postawy.

Marcin Zawadzki

MISTRZOSTWA TORUNIA W KOLARSTWIE

27 września 2018 odbyły się Mistrzostwa Torunia w Kolarstwie Szkół Podstawowych. Miło nam poinformować, że Mistrzem Torunia w kategorii klas V został uczeń naszej szkoły Jan Jackowiak. Jankowi, jak również pozostałym uczniom reprezentującym naszą szkołę serdecznie gratulujemy.


CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE
II MIEJSCE ANTONINA JACKOWIAK

Czwartki Lekkoatletyczne, to cykliczne zawody lekkoatletyczne dla dzieci szkół podstawowych. Zawody są bardzo wymagające ponieważ wymuszają na startujących uczestnictwo w przynajmniej 4 zawodach, aby liczyć się do klasyfikacji uprawniającej strat w finale miejskim. Ze względu na dużą ilość zawodów sportowych i innych konkursów przedmiotowych naszą szkołę reprezentowała tylko jedna zawodniczka Antonina Jackowiak.

Tosia w poszczególnych zawodach zajmowała :

- II miejsce
- II miejsce
- III miejsce
- II miejsce
Cztery starty uprawniały Tosię do startu w wielkim Finale, który odbywał się 29.05.2018. na Stadionie Miejskim w Toruniu. Tosia startowała w swoim koronnym dystansie biegu na 600m i zajęła II miejsce. Wynik z Finału daje naszej uczennicy przepustkę do Mistrzostw Polski, które odbędą się w czerwcu w Łodzi.

Duże brawa i gratulację dla Tosi za umiejętność łączenia nauki ze sportem!!!

Marcin Zawadzki

KOLEJNY MEDAL - KOLEJNY SUKCES TOSI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA


29.05.2018 We Włocławku odbył się Finał Wojewódzki w LA. Na starcie zawodów stawiła się cała młodzieżowa elita z naszego województwa. Na tym poziomie zawodów liczy się każdy szczegół przygotowania. Zawodnicy wyposażeni w specjalne buty – „kolce” rywalizowali na pięknej tartanowej nawierzchni. Nasze miasto min. reprezentowała Antonina Jackowiak.

Nasza uczennica mimo intensywnego okresu startowego, przepełnionego sukcesami ( Mistrzostwo Torunia w kolarstwie, Mistrzostwo Torunia w LA) wytrzymała obciążenie i udanie wystartowała w biegu na 600m.
Tosia zajęła II miejsce i wywalczyła tytuł Vice Mistrza Województwa!!! Brawo Tosia.

SREBRNA DRUŻYNA DRUŻYNOWE MISTROZSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE ZIEMNYM


Śmiało można powiedzieć : „niech ten rok trwa”. Kolejny duży sportowy sukces naszych uczniów. Vice Mistrzostwo Torunia w tenisie ziemnym zdobyła drużyna: Mateusz Kamiński i Antoni Kucharski. Chłopcy od I rundy turnieju zgłosili aspiracje medalowe pewnie wygrywając swoje mecze.

Prawdziwe nerwy i emocje zaczęły się w Finale.
28.05.2018 - Pogoda jak w Australian Open : 35 stopni na słońcu. Kort główny przy ulicy Świętopełka kilkukrotnie musiał być polewany wodą aby można było rozegrać zawody. W wielkim Finale spotkały się niepokonane w turnieju zespoły z SP27 i SP28. Mecz był bardzo wyrównany i bardzo emocjonujący. Uczniowie walczyli nie tylko z przeciwnikiem ale również z własnym zmęczeniem, bólem, słabościami i przede wszystkim z upałem. O tym, jak bardzo zacięta była ta partia niech świadczy czas rozgrywania pojedynku. Cały mecz trwał prawie 4 godziny a o zwycięstwie zadecydował Tie – brek a w nim gra na tzw.przewagi.
Mecz przegrywamy, zalewamy się łzami – są to łzy zmęczenia, sportowej złości ale również radości ponieważ zdobywamy tytuł Vivce Mistrzów Torunia!!!

Chłopcy dla mnie jesteście „Mistrzami Świata” – nie jako Wasz nauczyciel ale jako trener piłkarski mówię Wam szacun!!!

Marcin Zawadzki
KOLEJNY ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTWA TORUNIA W LA

24.05.2018 odbywały się w Lekkoatletyczne Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, swoich reprezentantów zgłosiło większość toruńskich szkół. Dzieci startowały tylko w jednej kategorii wiekowej – rocznik 2005 i młodsi. W tej sytuacji faworytami mistrzostw były dzieci z najstarszego rocznika. Dla młodszych uczestników zawody były przede wszystkim dobrą zabawą i zdobywaniem doświadczenia , które zaprocentuje w przyszłości.

Naszą szkołę reprezentowały zarówno dzieci z najstarszego rocznika , jak również młodsi. Wszyscy zasłużyli na wyróżnienie, a ich wyniki na słowa uznania. Szczególne powody do radości mieliśmy w biegu dziewcząt na 600m , w którem startowała Antonina Jackowiak. Tosia kontrolowała bieg od samego początku do końca. Narzuciła swój rytm biegu i z każdym metrem powiększała przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, pewnie zmierzając po złoty medal.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Marcin Zawadzki

MISTRZOSTWA TORUNIA W KOLARSTWIE


Kolejny sportowy sukces naszych uczniów!!!

16.05.2018 na placu cyrkowym przy ul. Przy Skarpie w Toruniu odbyły się MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KOLARSTWIE. Od kilku lat kolarstwo w naszym mieście cieszy się dużym zainteresowaniem, co również widać po ilości startujących zawodników podczas szkolnych zawodów.

W tegorocznych mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali : Antonina Jackowiak, Mikołaj Roesler i Jan Jackowiak.
Tosia kolejny już raz udowodniła, że na rowerze czuje się bardzo dobrze, w klasyfikacji kobiet zajęła I miejsce i wywalczyła tytuł Mistrza Torunia. Janek, który w eliminacjach był pierwszy, w finale musiał uznać wyższość przeciwnika, z którym przegrał o przysłowiowy błysk szprychy i ostatecznie zajął II miejsce i wywalczył tytuł Vice Mistrza Torunia.


Mikołaj, którego pasją jest sport (reprezentant szkoły w piłce nożnej, Mistrz Torunia w LA) tym razem zaprezentował swoje możliwości na rowerze i wypadł bardzo dobrze. Udział w zawodach zakończył na półfinale. Dla wszystkich naszych zawodników składamy gratulacje!!!

Marcin ZawadzkiTURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „O PUCHAR DYREKTORA SP32”


9.05.2018 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłkarskim „ O PUCHAR DYREKTORA SP32 w Toruniu”. Turniej ten skierowany był do uczniów klas V i oczywiście młodszych. Naszą szkołę reprezentowali :
Paweł Kwiatkowski, Mikołaj Roesler, Aleksander Górecki, Damian Syrocki, Mikołaj Śniady, Franciszek Nalaskowski, Tymoteusz Angowski, Hubert Szostak,.
Wszystkie mecze były bardzo wyrównane , co świadczy o zbliżonym poziomie wyszkolenia zawodników. Nasz zespół rozegrał cztery spotkania :
SP27 – SP1 1:0 ; SP27 – SP31 3:1 ; SP27 – SP32 2:1 ; SP27 – SP24 1:2
W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II MIEJSCE.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki

KOLEJNY DUŻY SUKCES SPORTOWY NASZYCH UCZNIÓW!


W styczniu i lutym 2018 w naszym mieście był rozgrywany turniej piłkarski szkół podstawowych o Tytuł Halowego Mistrza Torunia w piłce nożnej chłopców. Turniej składał się z trzech etapów. Najpierw była walka w grupach skąd do dalszej fazy turnieju awansowały tylko po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. Kolejny etap to ćwierćfinały a następny termin to już ścisły FINAŁ. Nasza drużyna pomyślnie przeszła wszystkie etapy i dotarła do finału.

W finale podjęliśmy walkę, która się opłaciła. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce w Toruniu. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę fakt braku możliwości gry na hali przez naszych uczniów.

Skład naszej reprezentacji tworzyli : Mikołaj Śniady, Franciszek Nalaskowski, Damian Syrocki, Paweł Kwiatkowski, Mikołej Roesler, Oliwier Narloch, Oliwier Malinowski, Oskar Malinowski, Miłosz Detmer.

Marcin Zawadzki

Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce
- mamy mistrzostwo!

1 miejsce - Mistrz Torunia - Mikołaj Roesler na 200 m
2 miejsce - Paweł Kwiatkowski na 600 m
3 miejsce - Sława Tomczak na 200 m
3 miejsce - Tosia Jackowiak na 600 m
4 miejsce - Tymek Angowski na 200 m
4 miejsce - Oskar Malinowski na 600 m
5 miejsce - Zuzia Barczykowska na 60 mHALOWE MISTRZOSTWA TORUNIA W LEKKOATLETYCE

Informujemy, że nasza uczennica Antonina Jackowiak wywalczyła złoty medal a tym samym została Mistrzynią Torunia w halowych zawodach lekkoatletycznych, które pod koniec stycznia odbywały się w naszym mieście.

Tosia startowała w konkurencji biegowej na dystansie 600m. Ustanawiając, kolejny już swój rekord życiowy zdecydowanie wygrała bieg.

Gratulujemy!!!

HALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE ELIMINACJE

W dniach 15-16 grudnia 2017 w Arena Toruń odbyły się eliminacje halowych zawodów lekkoatletycznych dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy a uzyskane wyniki śmiało można nazwać rewelacyjnymi. Nasi uczniowie „jak burza” przeszli eliminacje i do styczniowego finału awansowało łącznie 15 zawodników. Miejsca i wyniki z eliminacji pozwalają myśleć realnie o dobrych występach podczas finału. Wszystkim uczniom, którzy startowali w zawodach i reprezentowali naszą szkołę gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki

TURNIEJ SZACHOWY

7 grudnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Michalskiego. Pan Andrzej jest międzynarodowym sędziom szachowym, a jako przedstawiciel Urzędu Miasta Wydziału Sportu i Turystyki organizuje szkolne turnieje szachowe. Do naszego turnieju zgłosiło się 8 zawodników. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, więc wszyscy zawodnicy grali po siedem partii. Szachowym Mistrzem naszej szkoły został Mateusz Kamiński kl.VI, drugie miejsce zajął Szymon Szot kl. IVb a trzecie miejsce wywalczył Jan Wojcinowicz z kl. IVa.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki

PIŁKA NOŻNA MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniach 26 i 27 października odbyły się mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Torunia w piłce nożnej. Obie nasze reprezentacje : żeńska i męska awansowały do dalszych gier, które odbędą się wiosną 2018 r.
Drużynom gratulujemy awansu i czekamy na kolejne mecze z Waszym udziałem.

SZCZYPIORNIAK – czyli PIŁKA RĘCZNA

ASFactory dotarło do Kaszczorka. Dzięki wsparciu Pana Artura Siódmiaka i Fundacji Akademii Sportu nasza szkoła wzbogaciła się o sprzęt do piłki ręcznej. Otrzymaliśmy 10 nowych piłek do nauki i doskonalenia techniki gry.

Za ofiarowany sprzęt bardzo dziękujemy i zapraszamy do Kaszczorka na lekcję WF.

Miłosz Detmer z powołaniem na konsultację reprezentacji K-P ZPN rocznika 2005 w piłce nożnej.

Z radością informujemy, że nasz uczeń Miłosz Detmer został powołany na konsultację kadry wojewódzkiej w piłce nożnej rocznika 2005.

Miłosz – gratulujemy i trzymamy kciuki.

MAJ – MIESIĄCEM KOLARSTWA

Antonina Jackowiak kl.VI kolejny raz udowodniła, że w kobiecym kolarstwie jest bardzo mocna. Tosia wygrała zawody I etapu w dniu 18.05.2017, natomiast w drugim etapie w dniu 25.05.2017 była piąta.
W klasyfikacji generalnej Tosia zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS IV i młodszych.

15 maja 2017 r. w SP nr 32 odbył się kolejny – już XVI turniej piłki nożnej chłopców. W turnieju wzięło udział 6 szkół : SP32, SP24, SP31, SP Edukacja, SP Wielgie i SP27.
Turniej był pełen emocji. Nasza reprezentacja wypadła w nim bardzo dobrze osiągając wspaniały wynik. Zdobyliśmy 10 punktów w turnieju i wywalczyliśmy II miejsce. Reprezentantom SP27 - GRATULUJEMY!!!
Paweł Kwiatkowski – kapitan, Mikołaj Roesler, Mikołaj Śniady – bramkarz, Tymoteusz Angowski, Franciszek Nalaskowski, Hubert Szostak, Jan Wojcinowicz.

XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Drużyna w składzie:
  • Tymoteusz Angowski

  • Nikodem Markiewicz

  • Franciszek Nalaskowski

  • Damian Syrocki

  • Hubert Szostak

  • Mikołaj Śniady

  • Jan Wojcinowicz

  • Tymon Woźniak

Zwycięzcy Turniejuzajęła I MIEJSCE w XIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców klas I-III Szkoły Podstawowej o Puchar Dyrektora SP 34 im. Tony'ego Halika.

Franciszek Nalaskowski zdobył tytuł "Najlepszego strzelca turnieju".

Rywalizacja w grupie była zacięta od samego początku. Po łatwym pierwszym zwycięstwie przyszedł remis w drugim meczu i okazało się, że wszystko jeszcze jest możliwe w "naszej" grupie. Ostatni mecz grupowy rozgrywaliśmy z gospodarzami turnieju SP 34. Gospodarze mieli dodatkowego zawodnika na trybunach. Nasi chłopcy dali z siebie wszystko i po zaciętym i wyrównanym meczu zremisowaliśmy 1:1.
Wychodziliśmy z grupy z drugiego miejsca i w półfinale mieliśmy się zmierzyć z triumfatorem grupy "B". Grupę "B" wygrała rewelacyjnie spisująca się do tej pory SP 24. Po krótkiej odprawie technicznej i ustaleniu taktyki na mecz (jak później się okazało trafnej) w bojowych nastrojach wyszliśmy na boisko. Mecz obfitował w piękne pojedynki piłkarzy, parady bramkarskie Mikołaja no i oczywiście bramki dla nas. Wygraliśmy i weszliśmy do finału.
Drugi półfinał rozgrywali gospodarze SP 34 z SP 7 - wygrała SP 34 więc w finale ponownie zagraliśmy z gospodarzami turnieju SP 34. Wiedzieliśmy że będzie to arcytrudne zadanie, szczególnie że na trybuny zeszła się chyba cała szkoła. Odprawa przedmeczowa, bojowe nastroje i na boisko. Pełna koncentracja, graliśmy swoje. Nie rozproszył nas nawet oszałamiający doping dla przeciwnej drużyny, który próbował zagłuszyć podpowiedzi trenerskie. Parady bramkarskie, popisy strzeleckie, walka w obronie. Ten mecz miał wielką dramaturgię. Rozbiliśmy w finale gospodarzy 3:0 - WYGRALIŚMY TURNIEJ

Dziękuję wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły, Tatom którzy dowieźli nas na miejsce zawodów. Wynosimy z tego turnieju przekonanie, że każdy mecz jest do wygrania

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Łukasza Szatkowskiego
galeria


MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

16 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu odbyły się oficjalne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach.


Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Kamiński kl. V i Jakub Smyczyński klasa VI. Łącznie w zawodach wzięło udział 79 zawodników. Każdy zawodnik miał do rozegrania 7 partii. Bardzo dobry wynik w zawodach uzyskał Jakub. Na siedem rozegranych partii , pięć wygrał, jedną zremisował i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Jakub zdobył 5,5 pkt i zajął wysokie 7 miejsce w zawodach. Mateusz wygrywając trzy partie zajął miejsce 49. Gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA TORUNIA W LA


19 stycznia 2017 r. hala sportowa przy ul. Bema w Toruniu, gościła uczniów szkół podstawowych, którzy awansowali do finału zawodów lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowały: Sława Tomczak, Antonina Jackowiak, Anna Kondej, Alicja Wojak. Dziewczyn spisały się bardzo dobrze. Najlepszy wynik uzyskała Sława Tomczak, która w biegu na 600m wywalczyła brązowy medal!!!
ZABAWA W JUMP ARENA

Wolny czas lubimy spędzać w różny sposób. Jedni lubią bierny wypoczynek w domu a inni aktywny udział w zajęciach sportowych. Aktywną formą spędzania wolnego czasu wybrali uczniowie klasy V, którzy wraz z opiekunami p. Krzysztofem i p. Marcinem wybrali się do Jump Areny. Zabawa była wyśmienita. Spędziliśmy czas skacząc na trampolinach, robiąc salta i „fiflaki”. Wszyscy świetnie się bawili, co zresztą widać na załączonych filmach. Wszystkim, którzy zastanawiają się jak spędzić wolny czas – polecamy JUMP ARENA!!!FAKULTETY NA LODOWISKU


Zima w pełni a więc korzystamy. W piękny styczniowy dzień wybraliśmy się na lodowisko. Mróz szczypał w uszy ale słoneczko ogrzewało nasze buzie. Pogoda idealna do zimowych szaleństw. Zajęcia sportowe – fakultety „przenieśliśmy” na lodowisko, gdzie doskonaliliśmy jazdę figurową. Zajęcia w tej formie bardzo nam się spodobały i na pewno je powtórzymy.

MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ

CHŁOPCY
Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej chłopców od zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Do rozgrywek przystępują wszystkie szkoły z naszego miasta. Zespoły zostają rozlosowane do grup, gdzie toczą rywalizację w jesiennych eliminacjach. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansują do wiosennych Finałów.
Miło jest nam poinformować o awansie do Finału naszej reprezentacji. Zespół tworzyli : Malinowski Oliwier, Malinowski Oskar, Narloch Oliwier, Detmer Miłosz, Rezmer Mikołaj, Pawski Szymon, Lewicki Iwo, Kwiatkowski Paweł, Roesler Mikołaj.
GRATULUJEMY!!!


„O PUCHAR TYMBARKU”

Dobra gra Polskiej reprezentacji w piłce nożnej udziela się chyba każdemu. Na pewno już młodym adeptom piłki nożnej. Świadczy o tym ilość zgłaszanych drużyn do Turnieju „O puchar Tymbarku”. Każdego roku przybywa zespołów, które marzą o występie na Stadionie Narodowym – tam właśnie odbywają się rozgrywki finałowe. Jednak aby dotrzeć na Stadion Narodowy trzeba pokonać kilka przeszkód.


Eliminacje Miasta Torunia w kat.U12. Reprezentacja naszej szkoły wymieniana w gronie faworytów – pokazała się z bardzo dobrej strony. Eliminacje miejskie wygrała bez kłopotu i awansowała do Finału. Tam rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony. Wygrała Szkołą Podstawowa Nr 8. Drużynie z ósemki gratulujemy a z naszych chłopaków jesteśmy bardzo dumni. Pokazaliście się z bardzo dobrej strony. Brawo!!!
Zespól tworzyli: Malinowski Oliwier, Malinowski Oskar, Narloch Oliwier, Detmer Miłosz, Lewicki Iwo, Kwiatkowski Paweł, Roesler Mikołaj.

Relacja z meczów. Dziękujemy Kubie - operatorowi kamery ;)
KOLARSTWO - MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


KOLARSKA RODZINA!!!
Duży sukces indywidualny a jednocześnie drużynowy odnieśli Tosia i Janek Jackowiak. Uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni w zawodach kolarskich które w miesiącu maju odbywały się w naszym mieście. Tosia uczennica klasy V odniosła dwa zwycięstwa etapowe i w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce (Tosia nie startowała w pierwszym etapie, gdzie można przypuszczać również ….), natomiast Janek uczeń klasy II wygrał finał w swojej kategorii wiekowej i zajął I miejsce.

Ciekawostką jest również fakt startu Stasia Jackowiaka, który z racji wieku nie jest jeszcze uczniem naszej szkoły. Stasiu wystartował w kategorii klas I i zajął III miejsce.

Dla całej rodziny wielkie brawa i gratulacje!!!


HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTRA SP 32 W TORUNIU


W dniu 18 maja 2016 odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu. Jak zawsze turniej był mocno obsadzony, startowały szkoły, które od lat walczą o prymat najlepszej w Toruniu. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze. Chłopcy wywalczyli wysokie III miejsce.

GRATULUJEMY!!!
Skład reprezentacji SP27 : Malinowski Oskar (kapitan) , Malinowski Oliwier, Detmer Miłosz, Narloch Oliwier (bramkarz), Suszek Szymon, Suszek Jakub, Kwiatkowski Paweł, Roesler Mikołaj.


MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM


10.02.2016 w Klubie Sportowym MANEKIN ELEKTRYK Toruń odbyły się Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach : chłopców i dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 11 drużyn męskich i 9 kobiecych. To był trzeci występ uczniów naszej szkoły na tego typu imprezie. I śmiało można stwierdzić,


przytoczyć powiedzenie : „do trzech razy sztuka”. Co nie udawało się w latach ubiegłych, udało się w tym roku. Bardzo dobry występ zaliczyły nasze dziewczyny z klasy VI Laura Śniegocka i Pola Szymańska. Dziewczyny w turnieju przegrały tylko jeden mecz i ostatecznie wywalczyły III miejsce. Męska drużyna Jakub Tomczyk i Nikodem Gapski zajęli w grupie chłopców VI miejsce.
Naszym reprezentantom GRATULUJEMY!!! Jesteśmy z Was dumni.PIŁKARSKA JESIEŃ W SP27


Pod wpływem pozytywnych emocji, które dostarczyła nam Reprezentacja Polski w piłce nożnej – awansując do Mistrzostw Europy Francja 2016, przystąpiliśmy do piłkarskich rozgrywek międzyszkolnych. Zgłosiliśmy reprezentację dziewcząt i chłopców do Turnieju Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej, jak również zespół chłopców U12 w Turnieju o Puchar Tymbarku. Wszystkie turnieje dostarczyły wielu emocji ale najciekawiej było w Mistrzostwach Torunia w kategorii chłopców, gdzie nasza „młoda” reprezentacja po ciężkim boju wywalczyła awans do wiosennych


finałów. Wartym podkreślenia jest fakt, że w Turnieju w którym startują głównie uczniowie klasy VI, naszą szkołę reprezentowali również młodsi koledzy, uczniowie klasy IV a nawet III. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom – Reprezentantom Szkoły – serdecznie gratulujemy udziału w zawodach i zachęcamy do dalszego uprawiania piłki nożnej.

-------------------------------ROK SZKOLNY 2015/2016---------------------------------------
IX Bieg im. Jana Pawła II

15.05.2015. odbył się bieg im. Jana Pawła II. W zawodach wzięło udział ponad 1500 uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy.
Mistrzostwa Torunia w kolarstwie szkół podstawowych.


I etap 05.03.2015
II etap 13.05.2015
III etap 21.05.2015
IV etap FINAŁ 26.05.2015

Wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą się sprawdzić ZAPRASZAMY!!!