Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikołaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVb


CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE II MIEJSCE ANTONINA JACKOWIAK

Czwartki Lekkoatletyczne, to cykliczne zawody lekkoatletyczne dla dzieci szkół podstawowych. Zawody są bardzo wymagające ponieważ wymuszają na startujących uczestnictwo w przynajmniej 4 zawodach, aby liczyć się do klasyfikacji uprawniającej strat w finale miejskim. Ze względu na dużą ilość zawodów sportowych i innych konkursów przedmiotowych naszą szkołę reprezentowała tylko jedna zawodniczka Antonina Jackowiak.

Tosia w poszczególnych zawodach zajmowała :

- II miejsce
- II miejsce
- III miejsce
- II miejsce
Cztery starty uprawniały Tosię do startu w wielkim Finale, który odbywał się 29.05.2018. na Stadionie Miejskim w Toruniu. Tosia startowała w swoim koronnym dystansie biegu na 600m i zajęła II miejsce. Wynik z Finału daje naszej uczennicy przepustkę do Mistrzostw Polski, które odbędą się w czerwcu w Łodzi.

Duże brawa i gratulację dla Tosi za umiejętność łączenia nauki ze sportem!!!

Marcin Zawadzki

ZAWODY SPORTOWE

KOLEJNY MEDAL - KOLEJNY SUKCES TOSI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA


29.05.2018 We Włocławku odbył się Finał Wojewódzki w LA. Na starcie zawodów stawiła się cała młodzieżowa elita z naszego województwa. Na tym poziomie zawodów liczy się każdy szczegół przygotowania. Zawodnicy wyposażeni w specjalne buty – „kolce” rywalizowali na pięknej tartanowej nawierzchni. Nasze miasto min. reprezentowała Antonina Jackowiak.

Nasza uczennica mimo intensywnego okresu startowego, przepełnionego sukcesami ( Mistrzostwo Torunia w kolarstwie, Mistrzostwo Torunia w LA) wytrzymała obciążenie i udanie wystartowała w biegu na 600m.
Tosia zajęła II miejsce i wywalczyła tytuł Vice Mistrza Województwa!!! Brawo Tosia.

SREBRNA DRUŻYNA DRUŻYNOWE MISTROZSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE ZIEMNYM


Śmiało można powiedzieć : „niech ten rok trwa”. Kolejny duży sportowy sukces naszych uczniów. Vice Mistrzostwo Torunia w tenisie ziemnym zdobyła drużyna: Mateusz Kamiński i Antoni Kucharski. Chłopcy od I rundy turnieju zgłosili aspiracje medalowe pewnie wygrywając swoje mecze.

Prawdziwe nerwy i emocje zaczęły się w Finale.
28.05.2018 - Pogoda jak w Australian Open : 35 stopni na słońcu. Kort główny przy ulicy Świętopełka kilkukrotnie musiał być polewany wodą aby można było rozegrać zawody. W wielkim Finale spotkały się niepokonane w turnieju zespoły z SP27 i SP28. Mecz był bardzo wyrównany i bardzo emocjonujący. Uczniowie walczyli nie tylko z przeciwnikiem ale również z własnym zmęczeniem, bólem, słabościami i przede wszystkim z upałem. O tym, jak bardzo zacięta była ta partia niech świadczy czas rozgrywania pojedynku. Cały mecz trwał prawie 4 godziny a o zwycięstwie zadecydował Tie – brek a w nim gra na tzw.przewagi.
Mecz przegrywamy, zalewamy się łzami – są to łzy zmęczenia, sportowej złości ale również radości ponieważ zdobywamy tytuł Vivce Mistrzów Torunia!!!

Chłopcy dla mnie jesteście „Mistrzami Świata” – nie jako Wasz nauczyciel ale jako trener piłkarski mówię Wam szacun!!!

Marcin Zawadzki
KOLEJNY ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTWA TORUNIA W LA

24.05.2018 odbywały się w Lekkoatletyczne Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, swoich reprezentantów zgłosiło większość toruńskich szkół. Dzieci startowały tylko w jednej kategorii wiekowej – rocznik 2005 i młodsi. W tej sytuacji faworytami mistrzostw były dzieci z najstarszego rocznika. Dla młodszych uczestników zawody były przede wszystkim dobrą zabawą i zdobywaniem doświadczenia , które zaprocentuje w przyszłości.

Naszą szkołę reprezentowały zarówno dzieci z najstarszego rocznika , jak również młodsi. Wszyscy zasłużyli na wyróżnienie, a ich wyniki na słowa uznania. Szczególne powody do radości mieliśmy w biegu dziewcząt na 600m , w którem startowała Antonina Jackowiak. Tosia kontrolowała bieg od samego początku do końca. Narzuciła swój rytm biegu i z każdym metrem powiększała przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, pewnie zmierzając po złoty medal.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Marcin Zawadzki

MISTRZOSTWA TORUNIA W KOLARSTWIE


Kolejny sportowy sukces naszych uczniów!!!

16.05.2018 na placu cyrkowym przy ul. Przy Skarpie w Toruniu odbyły się MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KOLARSTWIE. Od kilku lat kolarstwo w naszym mieście cieszy się dużym zainteresowaniem, co również widać po ilości startujących zawodników podczas szkolnych zawodów.

W tegorocznych mistrzostwach naszą szkołę reprezentowali : Antonina Jackowiak, Mikołaj Roesler i Jan Jackowiak.
Tosia kolejny już raz udowodniła, że na rowerze czuje się bardzo dobrze, w klasyfikacji kobiet zajęła I miejsce i wywalczyła tytuł Mistrza Torunia. Janek, który w eliminacjach był pierwszy, w finale musiał uznać wyższość przeciwnika, z którym przegrał o przysłowiowy błysk szprychy i ostatecznie zajął II miejsce i wywalczył tytuł Vice Mistrza Torunia.


Mikołaj, którego pasją jest sport (reprezentant szkoły w piłce nożnej, Mistrz Torunia w LA) tym razem zaprezentował swoje możliwości na rowerze i wypadł bardzo dobrze. Udział w zawodach zakończył na półfinale. Dla wszystkich naszych zawodników składamy gratulacje!!!

Marcin ZawadzkiTURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ „O PUCHAR DYREKTORA SP32”


9.05.2018 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłkarskim „ O PUCHAR DYREKTORA SP32 w Toruniu”. Turniej ten skierowany był do uczniów klas V i oczywiście młodszych. Naszą szkołę reprezentowali :
Paweł Kwiatkowski, Mikołaj Roesler, Aleksander Górecki, Damian Syrocki, Mikołaj Śniady, Franciszek Nalaskowski, Tymoteusz Angowski, Hubert Szostak,.
Wszystkie mecze były bardzo wyrównane , co świadczy o zbliżonym poziomie wyszkolenia zawodników. Nasz zespół rozegrał cztery spotkania :
SP27 – SP1 1:0 ; SP27 – SP31 3:1 ; SP27 – SP32 2:1 ; SP27 – SP24 1:2
W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II MIEJSCE.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki

KOLEJNY DUŻY SUKCES SPORTOWY NASZYCH UCZNIÓW!


W styczniu i lutym 2018 w naszym mieście był rozgrywany turniej piłkarski szkół podstawowych o Tytuł Halowego Mistrza Torunia w piłce nożnej chłopców. Turniej składał się z trzech etapów. Najpierw była walka w grupach skąd do dalszej fazy turnieju awansowały tylko po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy. Kolejny etap to ćwierćfinały a następny termin to już ścisły FINAŁ. Nasza drużyna pomyślnie przeszła wszystkie etapy i dotarła do finału.

W finale podjęliśmy walkę, która się opłaciła. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce w Toruniu. Jest to duży sukces biorąc pod uwagę fakt braku możliwości gry na hali przez naszych uczniów.

Skład naszej reprezentacji tworzyli : Mikołaj Śniady, Franciszek Nalaskowski, Damian Syrocki, Paweł Kwiatkowski, Mikołej Roesler, Oliwier Narloch, Oliwier Malinowski, Oskar Malinowski, Miłosz Detmer.

Marcin Zawadzki

Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce
- mamy mistrzostwo!

1 miejsce - Mistrz Torunia - Mikołaj Roesler na 200 m
2 miejsce - Paweł Kwiatkowski na 600 m
3 miejsce - Sława Tomczak na 200 m
3 miejsce - Tosia Jackowiak na 600 m
4 miejsce - Tymek Angowski na 200 m
4 miejsce - Oskar Malinowski na 600 m
5 miejsce - Zuzia Barczykowska na 60 mHALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE ELIMINACJE

W dniach 15-16 grudnia 2017 w Arena Toruń odbyły się eliminacje halowych zawodów lekkoatletycznych dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta i chłopcy a uzyskane wyniki śmiało można nazwać rewelacyjnymi. Nasi uczniowie „jak burza” przeszli eliminacje i do styczniowego finału awansowało łącznie 15 zawodników. Miejsca i wyniki z eliminacji pozwalają myśleć realnie o dobrych występach podczas finału. Wszystkim uczniom, którzy startowali w zawodach i reprezentowali naszą szkołę gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki

TURNIEJ SZACHOWY

7 grudnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Michalskiego. Pan Andrzej jest międzynarodowym sędziom szachowym, a jako przedstawiciel Urzędu Miasta Wydziału Sportu i Turystyki organizuje szkolne turnieje szachowe. Do naszego turnieju zgłosiło się 8 zawodników. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym”, więc wszyscy zawodnicy grali po siedem partii. Szachowym Mistrzem naszej szkoły został Mateusz Kamiński kl.VI, drugie miejsce zajął Szymon Szot kl. IVb a trzecie miejsce wywalczył Jan Wojcinowicz z kl. IVa.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!
Marcin Zawadzki

MAJ – MIESIĄCEM KOLARSTWA

Antonina Jackowiak kl.VI kolejny raz udowodniła, że w kobiecym kolarstwie jest bardzo mocna. Tosia wygrała zawody I etapu w dniu 18.05.2017, natomiast w drugim etapie w dniu 25.05.2017 była piąta.
W klasyfikacji generalnej Tosia zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!!!


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS IV i młodszych.

15 maja 2017 r. w SP nr 32 odbył się kolejny – już XVI turniej piłki nożnej chłopców. W turnieju wzięło udział 6 szkół : SP32, SP24, SP31, SP Edukacja, SP Wielgie i SP27.
Turniej był pełen emocji. Nasza reprezentacja wypadła w nim bardzo dobrze osiągając wspaniały wynik. Zdobyliśmy 10 punktów w turnieju i wywalczyliśmy II miejsce. Reprezentantom SP27 - GRATULUJEMY!!!
Paweł Kwiatkowski – kapitan, Mikołaj Roesler, Mikołaj Śniady – bramkarz, Tymoteusz Angowski, Franciszek Nalaskowski, Hubert Szostak, Jan Wojcinowicz.

XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Drużyna w składzie:
  • Tymoteusz Angowski

  • Nikodem Markiewicz

  • Franciszek Nalaskowski

  • Damian Syrocki

  • Hubert Szostak

  • Mikołaj Śniady

  • Jan Wojcinowicz

  • Tymon Woźniak

Zwycięzcy Turniejuzajęła I MIEJSCE w XIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców klas I-III Szkoły Podstawowej o Puchar Dyrektora SP 34 im. Tony'ego Halika.

Franciszek Nalaskowski zdobył tytuł "Najlepszego strzelca turnieju".

Rywalizacja w grupie była zacięta od samego początku. Po łatwym pierwszym zwycięstwie przyszedł remis w drugim meczu i okazało się, że wszystko jeszcze jest możliwe w "naszej" grupie. Ostatni mecz grupowy rozgrywaliśmy z gospodarzami turnieju SP 34. Gospodarze mieli dodatkowego zawodnika na trybunach. Nasi chłopcy dali z siebie wszystko i po zaciętym i wyrównanym meczu zremisowaliśmy 1:1.
Wychodziliśmy z grupy z drugiego miejsca i w półfinale mieliśmy się zmierzyć z triumfatorem grupy "B". Grupę "B" wygrała rewelacyjnie spisująca się do tej pory SP 24. Po krótkiej odprawie technicznej i ustaleniu taktyki na mecz (jak później się okazało trafnej) w bojowych nastrojach wyszliśmy na boisko. Mecz obfitował w piękne pojedynki piłkarzy, parady bramkarskie Mikołaja no i oczywiście bramki dla nas. Wygraliśmy i weszliśmy do finału.
Drugi półfinał rozgrywali gospodarze SP 34 z SP 7 - wygrała SP 34 więc w finale ponownie zagraliśmy z gospodarzami turnieju SP 34. Wiedzieliśmy że będzie to arcytrudne zadanie, szczególnie że na trybuny zeszła się chyba cała szkoła. Odprawa przedmeczowa, bojowe nastroje i na boisko. Pełna koncentracja, graliśmy swoje. Nie rozproszył nas nawet oszałamiający doping dla przeciwnej drużyny, który próbował zagłuszyć podpowiedzi trenerskie. Parady bramkarskie, popisy strzeleckie, walka w obronie. Ten mecz miał wielką dramaturgię. Rozbiliśmy w finale gospodarzy 3:0 - WYGRALIŚMY TURNIEJ

Dziękuję wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły, Tatom którzy dowieźli nas na miejsce zawodów. Wynosimy z tego turnieju przekonanie, że każdy mecz jest do wygrania

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Łukasza Szatkowskiego
galeria


MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SZACHACH

16 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu odbyły się oficjalne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach.


Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Kamiński kl. V i Jakub Smyczyński klasa VI. Łącznie w zawodach wzięło udział 79 zawodników. Każdy zawodnik miał do rozegrania 7 partii. Bardzo dobry wynik w zawodach uzyskał Jakub. Na siedem rozegranych partii , pięć wygrał, jedną zremisował i tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Jakub zdobył 5,5 pkt i zajął wysokie 7 miejsce w zawodach. Mateusz wygrywając trzy partie zajął miejsce 49. Gratulujemy!!!

MISTRZOSTWA TORUNIA W LA


19 stycznia 2017 r. hala sportowa przy ul. Bema w Toruniu, gościła uczniów szkół podstawowych, którzy awansowali do finału zawodów lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowały: Sława Tomczak, Antonina Jackowiak, Anna Kondej, Alicja Wojak. Dziewczyn spisały się bardzo dobrze. Najlepszy wynik uzyskała Sława Tomczak, która w biegu na 600m wywalczyła brązowy medal!!!
ZABAWA W JUMP ARENA

Wolny czas lubimy spędzać w różny sposób. Jedni lubią bierny wypoczynek w domu a inni aktywny udział w zajęciach sportowych. Aktywną formą spędzania wolnego czasu wybrali uczniowie klasy V, którzy wraz z opiekunami p. Krzysztofem i p. Marcinem wybrali się do Jump Areny. Zabawa była wyśmienita. Spędziliśmy czas skacząc na trampolinach, robiąc salta i „fiflaki”. Wszyscy świetnie się bawili, co zresztą widać na załączonych filmach. Wszystkim, którzy zastanawiają się jak spędzić wolny czas – polecamy JUMP ARENA!!!FAKULTETY NA LODOWISKU


Zima w pełni a więc korzystamy. W piękny styczniowy dzień wybraliśmy się na lodowisko. Mróz szczypał w uszy ale słoneczko ogrzewało nasze buzie. Pogoda idealna do zimowych szaleństw. Zajęcia sportowe – fakultety „przenieśliśmy” na lodowisko, gdzie doskonaliliśmy jazdę figurową. Zajęcia w tej formie bardzo nam się spodobały i na pewno je powtórzymy.

MISTRZOSTWA TORUNIA W PIŁCE NOŻNEJ

CHŁOPCY
Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej chłopców od zawsze cieszą się dużym powodzeniem. Do rozgrywek przystępują wszystkie szkoły z naszego miasta. Zespoły zostają rozlosowane do grup, gdzie toczą rywalizację w jesiennych eliminacjach. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy awansują do wiosennych Finałów.
Miło jest nam poinformować o awansie do Finału naszej reprezentacji. Zespół tworzyli : Malinowski Oliwier, Malinowski Oskar, Narloch Oliwier, Detmer Miłosz, Rezmer Mikołaj, Pawski Szymon, Lewicki Iwo, Kwiatkowski Paweł, Roesler Mikołaj.
GRATULUJEMY!!!


„O PUCHAR TYMBARKU”

Dobra gra Polskiej reprezentacji w piłce nożnej udziela się chyba każdemu. Na pewno już młodym adeptom piłki nożnej. Świadczy o tym ilość zgłaszanych drużyn do Turnieju „O puchar Tymbarku”. Każdego roku przybywa zespołów, które marzą o występie na Stadionie Narodowym – tam właśnie odbywają się rozgrywki finałowe. Jednak aby dotrzeć na Stadion Narodowy trzeba pokonać kilka przeszkód.


Eliminacje Miasta Torunia w kat.U12. Reprezentacja naszej szkoły wymieniana w gronie faworytów – pokazała się z bardzo dobrej strony. Eliminacje miejskie wygrała bez kłopotu i awansowała do Finału. Tam rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony. Wygrała Szkołą Podstawowa Nr 8. Drużynie z ósemki gratulujemy a z naszych chłopaków jesteśmy bardzo dumni. Pokazaliście się z bardzo dobrej strony. Brawo!!!
Zespól tworzyli: Malinowski Oliwier, Malinowski Oskar, Narloch Oliwier, Detmer Miłosz, Lewicki Iwo, Kwiatkowski Paweł, Roesler Mikołaj.

Relacja z meczów. Dziękujemy Kubie - operatorowi kamery ;)
KOLARSTWO - MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


KOLARSKA RODZINA!!!
Duży sukces indywidualny a jednocześnie drużynowy odnieśli Tosia i Janek Jackowiak. Uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni w zawodach kolarskich które w miesiącu maju odbywały się w naszym mieście. Tosia uczennica klasy V odniosła dwa zwycięstwa etapowe i w klasyfikacji generalnej zajęła III miejsce (Tosia nie startowała w pierwszym etapie, gdzie można przypuszczać również ….), natomiast Janek uczeń klasy II wygrał finał w swojej kategorii wiekowej i zajął I miejsce.

Ciekawostką jest również fakt startu Stasia Jackowiaka, który z racji wieku nie jest jeszcze uczniem naszej szkoły. Stasiu wystartował w kategorii klas I i zajął III miejsce.

Dla całej rodziny wielkie brawa i gratulacje!!!


HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTRA SP 32 W TORUNIU


W dniu 18 maja 2016 odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu. Jak zawsze turniej był mocno obsadzony, startowały szkoły, które od lat walczą o prymat najlepszej w Toruniu. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze. Chłopcy wywalczyli wysokie III miejsce.

GRATULUJEMY!!!
Skład reprezentacji SP27 : Malinowski Oskar (kapitan) , Malinowski Oliwier, Detmer Miłosz, Narloch Oliwier (bramkarz), Suszek Szymon, Suszek Jakub, Kwiatkowski Paweł, Roesler Mikołaj.


MISTRZOSTWA TORUNIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM


10.02.2016 w Klubie Sportowym MANEKIN ELEKTRYK Toruń odbyły się Mistrzostwa Torunia Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach : chłopców i dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 11 drużyn męskich i 9 kobiecych. To był trzeci występ uczniów naszej szkoły na tego typu imprezie. I śmiało można stwierdzić,


przytoczyć powiedzenie : „do trzech razy sztuka”. Co nie udawało się w latach ubiegłych, udało się w tym roku. Bardzo dobry występ zaliczyły nasze dziewczyny z klasy VI Laura Śniegocka i Pola Szymańska. Dziewczyny w turnieju przegrały tylko jeden mecz i ostatecznie wywalczyły III miejsce. Męska drużyna Jakub Tomczyk i Nikodem Gapski zajęli w grupie chłopców VI miejsce.
Naszym reprezentantom GRATULUJEMY!!! Jesteśmy z Was dumni.PIŁKARSKA JESIEŃ W SP27


Pod wpływem pozytywnych emocji, które dostarczyła nam Reprezentacja Polski w piłce nożnej – awansując do Mistrzostw Europy Francja 2016, przystąpiliśmy do piłkarskich rozgrywek międzyszkolnych. Zgłosiliśmy reprezentację dziewcząt i chłopców do Turnieju Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej, jak również zespół chłopców U12 w Turnieju o Puchar Tymbarku. Wszystkie turnieje dostarczyły wielu emocji ale najciekawiej było w Mistrzostwach Torunia w kategorii chłopców, gdzie nasza „młoda” reprezentacja po ciężkim boju wywalczyła awans do wiosennych


finałów. Wartym podkreślenia jest fakt, że w Turnieju w którym startują głównie uczniowie klasy VI, naszą szkołę reprezentowali również młodsi koledzy, uczniowie klasy IV a nawet III. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom – Reprezentantom Szkoły – serdecznie gratulujemy udziału w zawodach i zachęcamy do dalszego uprawiania piłki nożnej.

-------------------------------ROK SZKOLNY 2015/2016---------------------------------------
IX Bieg im. Jana Pawła II

15.05.2015. odbył się bieg im. Jana Pawła II. W zawodach wzięło udział ponad 1500 uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy.
Mistrzostwa Torunia w kolarstwie szkół podstawowych.


I etap 05.03.2015
II etap 13.05.2015
III etap 21.05.2015
IV etap FINAŁ 26.05.2015

Wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą się sprawdzić ZAPRASZAMY!!!